بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • انتشار «تروریسم صهیونیستی، ماهیت، تاریخ و واقعیتها»

انتشار «تروریسم صهیونیستی، ماهیت، تاریخ و واقعیتها»

کتاب «تروریسم صهیونیستی، ماهیت، تاریخ و واقعیتها» به قلم احسان ادیب مرتضی و با ترجمه محمدرضا بلوردی در شمارگان هزار جلد توسط موسسه مطالعات اندیشه سازان نور روانه بازار نشر کشور شد.

کتاب ضمن تشریح و بیان مبانی نظری و تئوریک تروریسم و خشونت، فلسفه آن را در اندیشه صهیونیسم و رهبران صهیونیستی توضیح می دهد که موضوعاتی چون "نقش تروریستی آژانس یهود، ریشه خشونت در یهود، سیر تحول تروریسم صهیونیستی از اندیشه تا عمل، تروریسم در طرح شهرک سازی و ..را در برمی گیرد.

کتاب در یازده بخش با عناوین خشونت در تفکر صهیونیسم، خشونت در ماهیت و اقدامات صهیونیسم، آژانس یهود، ریشه های خشونت در دین یهودی، تروریسم صهیونیستی از آغاز تاکنون، تروریسم در طرح شهرک سازی، خشونت برخاسته از عقده خودبرتر بینی صهیونیستها، فلسفه خشونت و کوچاندن فلسطینیها، توافقنامه اسلو و عکس العملهای خشونت آمیز رژیم صهیونیستی تدوین شده است.

در بخش مربوط به خشونت در ماهیت صهیونیسم آمده است: یهودیت خاخامی از یهودیان می خواهد برای بازگشت «ماشیح» (مسیح مورد ادعای آنان) با صبر و تحمل سختیها را انتظار بکشند و در مشیت خدا دخالت نکنند اما صهیونیستها که مخالف این عقیده یهودی هستنداعتقاد دارند که باید در برابر وضعیتی که قرار دارند به پا خیزند و منتظر ماشیح نمانند زیرا برای یهودیان شایسته است از تمامی وسائل و ابزار در اختیار خود برای بازگشت به سرزمین موعود استفاده کند. از دیدگاه بن گوریون، زندگی در تبعید، یعنی وابستگی سیاسی، روانی، مادی و فرهنگی، علت این وابستگی این است که ما غریب هستیم، اقلیتی هستیم که از داشتن وطن محروم شده ایم، از سرزمین خود رانده شده ایم و از داشتن کار و صنعتی اساسی محروم شده ایم، وظیفه ما این است که از این وابستگی فاصله بگیریم و آقای خود باشیم.

در صفحه 90 کتاب در مورد ریشه های نژاد پرستی قوم یهود آمده است: نژاد پرستی یهودی خود را به صورتهای زیر نشان می دهد: ایمان به اینکه ملت یهود، بالاترین ملتها است، ایمان به اینکه ملتهای دیگر از لحاظ اصل و نسب پایین تر از ملت یهود هستند، بدین ترتیب نژادپرستی یهودی دعوتی برای داشتن تعصب کورکورانه نسبت به ملت برگزیده خداوند و تحقیر و تنفر به غیر یهودیان(گوییم) به حساب می آید.

چهارشنبه 5 اسفند 1388
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
اخبار مرتبط