فراخوانی فراخوانی ...

گفتارهای رهبر معظّم انقلاب اسلامی در دیدارهای سالانه با مردم قم به مناسبت قیام نوزده دی

43 بازدید

افراد مرتبط با خبر : سید علی خامنه ای

انتشارات مرتبط با خبر : انقلاب اسلامی

تاریخ ثبت : سه‌شنبه 19 دی 1396

تاریخ ویرایش : سه‌شنبه 19 دی 1396

کد : 61839

فرارسیدن 19 دی ماه در هر سال، خاطره ی یکی از مهمترین روزها در تاریخ انقلاب اسلامی را در ذهنها زنده میکند. خاطره ای که هم تبیین کننده ی سمت و سوی اصلی انقلاب و هم روشنگر نقش مردم عزیز و شریف قم است (18 دی 1376). روز نوزدهم دی بدون شک یکی از ایام الله است. این روز در تاریخ بعد از خود و مسیر حرکت در طول انقلاب و نهضت، تاثیر اساسی داشت. اگر قیام مردم قم در طلیعه ی این نهضت و در پیشانی انقلاب ثبت نمیشد، به گمان زیاد بدخواهان ملت ایران و دشمنان انقلاب حتی هویت اسلامی نهضت را هم ممکن بود انکار کنند. با این کار، قم مظهر قیام مومنانه ی مردم، مظهر اعتصام به حبل الله و مظهر «تقوموالله مثنی وفرادی» شد؛ بنابراین روز نوزدهم دی، نقطه ی عزیمت در نهضت و انقلاب اسلامی ایران است (18 دی 86).

کتاب «دیار بصیرت، جهاد و اجتهاد» شامل کلیه ی بیاناتی است که در سالگرد 19 دی و در حضور مردم قم در حسینه ی حضرت امام خمینی(ره) توسط رهبر معظّم انقلاب ایراد شده است. سه سخنرانی مربوط به سالهای 72، 73 و 78 برای نخستین بار منتشر میشود. شایان ذکر است در سالهای 76 و 77 دیدار انجام نشده و به جای آن دو پیام از معظّمٌ له خطاب به مردم قم صادر شده است.

در این کتاب به موضوعات «حیات طیبه»، «رمز پیروزی؛ ایمان به خدا و فداکاری»، «انسان سازی؛هدف اصلی انقلاب»، «نقش مهم دین و رهبری دینی در پیروزی و بقای انقلاب»، «حفظ وحدت و امید؛ راه مقابله با دشمنی استکبار»، «وظیفه شناسی مردم؛ راز پیروزی انقلاب»، «قیام برای خدا؛ روح تمام عوامل پیروزی انقلاب»، «راه پیروزی ملتها؛ شناخت نیاز زمانه»، «هوشیاری ملت؛ خنثی کننده ی توطئه ی دشمنان»، «ایمان ملت؛ منشا حضور شجاعانه»، «دشمنان درونی و بیرونی انقلاب اسلامی»، «حضور مردم در صحنه؛ راه مقابله با نفوذ دشمن»، «حرکت امام حسین(علیه السلام)؛ الگوی همه ی انسانهای آزاده»، «حماسه ی نهم دی؛ حرکتی برخاسته از بصیرت و دشمن شناسی» و ... از لسان رهبر معظّم انقلاب اسلامی پرداخته شده است.

علاقه مندان می توانند برای تهیه ی این کتاب اینجا را کلیک کنند.

لازم به ذکر است علاقه مندان می توانند کتاب دیار بصیرت، جهاد و اجتهاد را با 30 درصد تخفیف و ارسال رایگان از طریق پایگاه اطلاع رسانی انتشارات انقلاب اسلامی تهیه کنند.

شخصیت های مرتبط
اخبار مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر