فراخوانی فراخوانی ...

داستان گلدکوئست

جلد بیست و نهم مجموعه کتاب‌های مشهور کیهان با عنوان «نیمه پنهان» به خاطرات یک لیدر اختصاص دارد که با نام «داستان گلدکوئست» و به قلم هادی سلمانی منتشر شده است.

چاپ چهارم «داستان گلدکوئیست» از مجموعه کتاب‌های نیمه پنهان به نمایشگاه کتاب تهران می‌رسد. این کتاب یکی از نخستین آثاری است که در قالب لحظه پردازی و خاطره نویسی، شامل اسناد و تصاویری از هویت پنهان و آشکار شبکه گلدکوئیست منتشر شده است.

نویسنده در این کتاب چگونگی فعالیت باندهای کلاهبرداری گلدکوئیست را در ایران روایت می کند و با نقل خاطراتی از شیوه‌های فریب خوش باوران و دلباختگان به سرمایه اندونزی یک شبه به محافل نهان و آشکار شبکه گلدکوئیست در شهرهای گوناگون ایران می‌رود. این کتاب وقایع گوناگونی مانند برخوردهای قضایی با کارگزاران شبکه اختاپوسی «گلدکوئیست» را نیز تحلیل کرده است.

شاید یکی از جذاب‌ترین بخش‌های این کتاب از مجموعه «نیمه پنهان» آنجایی باشد که نویسنده جزییات روش‌های کلاهبردای اعضای گلدکوئیست را از مردم شرح می‌دهد و برای نمونه به موارد مستندی مانند دفاتر دروغین نمایندگی، وعده‌های پوچ ازدواج، طلاق یک زن و شوهر و.... می‌پردازد.

داستان گلدکوئیست همچنین به معرفی کارگزاران اقتصادی و اجرایی این شرکت اختاپوسی در جهان می‌پردازد و سرنوشت آنان را برای مخاطبان خود آشکار می‌کند. این کتاب که پیش از نتشار در صفحه پاورقی روزنامه کیهان منتشر شده در 164 صفحه و با قیمت 1400 تومان توسط انتشارات کیهان روانه بازار کتاب شده است.

در بخشی از کتاب می خوانیم:

در بسیاری از جلسات لیدرشیپ، شنیده بو دم که گرداننده جلسه خطاب به لیدرهای زیردستش فریاد می زد و می گفت: دست از این رفتارها بردار ید! آقای لیدرکه به هزار تا مرد و پسر حاضر در مجموعه ات برای یک پرزنت و فالوآپ وقت نمی دی و می گی سرت شلوغه، فکر می کنی مردم مثل خودت... هستن که نفهمن در این شلوغ بازارکار، چطور به خانمی که مطلقه است یا به اون دختره کاکلی، هفت هشت جلسه وقت توی یک هفته می‌دی؟! به خاطر دارم که اخبار زیادی درباره رابطه نامشروع در بین گلدکوئیستی ها به گوشمان می رسید، روابطی که گاهی اوقات به قتل هم کشیده می شد. مثلأ موردی که در اصفهان به وجود آمد. در آن قضیه یک مردکه زنش درگلدکوئیست فعالیت می کرد بعد از مدتی متوجه رابطه همسرش با یکی از مردان مجموعه شد.

یکی از بچه های مجمو عه موضوع را این طو ر برایم تعریف کرد: شوهر این زن اول باورش نمی شده اما وقتی به شک افتاد که پرینت تلفن خونه اش رو از مخابرات گرفت و متوجه ارتباط زیاد تلفنی زنش با طرف مقابل شد. بعد هم از همسرش خواست تا در برابر مرد مذکور به سؤالاتی جواب بده و به اصطلاح اونها رو روبروکرد که خیلی از مسائل رو شد. خلاصه اونجا هم اولش درگیری لفظی پیش اومد و بعد هم شوهره زد و طرف روکشت!

آرمین که در مجموعه من بود، یک بار تعریف می کردکه دختری از ?اهالی نیاوران تهران چگونه در خودروی خودش به قتل رسیده است؛ خودرویی که از راه درآمد گلدکوئست خریده بود به تابوت او تبدیل شد و معمای قتل هم کشف نشد.

گفتنی است اغلب کتابهای مجموعه «نیمه پنهان» انتشارات کیهان در فروشگاههای دفتر نشر معارف و سایت پاتوق کتاب موجود و قابل تهیه است.

یکشنبه 22 فروردین 1389
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
اخبار مرتبط