فراخوانی فراخوانی ...

راه‏اندازی سایت استاد حکیمی

موسسه بارش، پایگاه آثار محمدرضا حکیمی را به منظور آشنایی کاربران با آثار وی راه اندازی کرد.

چهارشنبه 6 مرداد 1389

موسسه فرهنگی هنری بارش، به مناسبت اعیاد شعبانیه، پایگاه استاد حکیمی را در فضای مجازی راه اندازی کرد. این پایگاه که با تمرکز بر آثار منتشره استاد حکیمی، آغاز به کار کرده از بخش های گوناگونی برخوردار است.

درباره استاد، کتابخانه، مقالات، ایده‌ها، اخبار و اطلاعیه‌ها، گالری فیلم،گالری صوت، گالری تصاویر از قالب هایی است که در این پایگاه مجازی برای ارایه اطلاعات در نظر گرفته شده است.

از نکات قابل توجه در این پایگاه، توجه ویژه به کتاب الحیاه علامه حکیمی است که موجب شده بخش مجزائی برای آن در نظر گرفته شود که شش جلد ترجمه الحیاه در آ بارگذاری شده و قرار است متن الحیاه، تلخیص الحیاه، بازتاب های الحیاه به زودی در این قسمت قرار گیرد.

در بخش مقالات درباره کتاب الحیاه از زبان احمد آرام، مترجم کتاب می خوانیم: طرح تألیف الحیاة بسیار طرح پسندیده ای است. مؤلّفان نشسته اند فکر کرده اند، و برای خدمت به اسلام این طرح را ریخته اند .آدم در زندگی احتیاجاتی دارد، در این کتاب بر حسب این احتیاجات فصل‌هایی آورده اند. از جمله این که اساس دین قسط است. و خیلی چیزهای دیگر در کتاب هست. من خوشحالم که مردم این ها را می‌خوانند، و باید این ها را بخوانند. این از هر تفسیری برای این مردم بهتر است، برای این که تقریباً نیمی از قرآن را آورده، و آیات را، دانه دانه، شکافته .

در الحیاة قرآن مطرح می‌شود. از ویژگی‌های این کتاب این است که همه‌ آن اشکال هایی که راجع به اسلام مسائلی مطرح می کنند از بین می برد. چون خودشان با جوانان محشور بوده اند، و مردمی پاکیزه اند، این سؤالات را پیدا کرده (در طی فصول کتاب و توضیحات) پاسخ داده اند.
آقای حکیمی گفت، پانوشت‌ها را خودم ترجمه می کنم، شما زحمت آنها را نکشید. در این کتاب درباره‌ انفاق از هر لحاظی صحبت شده است، هر چه شما فکرکنید در این کتاب هست: اخلاق اسلامی، اقتصاد اسلامی، اجتماعیّات اسلامی و ...

علاقمندان برای مطالعه ای آثار علامه حکیمی می توانند به نشانی http://ostadhakimi.com در فضای مجازی مراجعه کنند.

آثار استاد حکیمی از سوی انتشارات دلیل ما منتشر می شود که غالباً در فروشگاههای دفتر نشر معارف و سایت پاتوق کتاب موجود و قابل تهیه است:
150 سال تلاش خونین: مجموعه مقالات
ادبیات و تعهد در اسلام: بحث و نمونه
امام در عینیت جامعه
انذار: اقتباسی از "الحیاة"
بعثت، غدیر، عاشورا، مهدی: برای نوجوانان و جوانان
بیدارگران اقالیم قبله
ترجمه الحیاة، دایرة المعارفی اسلامی، علمی، پژوهشی که روش... جلد 1
ترجمه الحیاة، دایرة المعارفی اسلامی، علمی، پژوهشی که روش... جلد 2
ترجمه الحیاة، دایرة المعارفی اسلامی، علمی، پژوهشی که روش... جلد 3
ترجمه الحیاة، دایرة المعارفی اسلامی، علمی، پژوهشی که روش... جلد 4
ترجمه الحیاة، دایرة المعارفی اسلامی، علمی، پژوهشی که روش... جلد 5
ترجمه الحیاة، دایرة المعارفی اسلامی، علمی، پژوهشی که روش... جلد 6
جامعه سازی قرآنی
حماسه غدیر
خورشید مغرب
خورشید مغرب (خلاصه)
دانش مسلمین
سرود جهشها
سپیده باوران: مقالات
شرف الدین
عاشورا، مظلومیتی مضاعف
فریاد روزها
فیلسوف عدالت (نگرشی به زندگی علمی و عملی علامه حکیمی)
قصد و عدم وقوع (نامه ها)
قیام جاودانه
مرام جاودانه
میرحامد حسین
نان و کتاب
پیام جاودانه
کلام جاودانه
گزارش

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
اخبار مرتبط
اخبار مرتبط