بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • ردپایی بر آسمان دیده شد

ردپایی بر آسمان دیده شد

«ردپایی بر آسمان» مجموعه خاطرات عبدالوهاب ناظمیان رزمنده سمنانی به قلم مرتضی حاجیان نژاد به چاپ رسید.

سه‌شنبه 13 خرداد 1399

به گزارش پاتوق کتاب فردا به نقل از پایگاه خبریسوره مهر، «ردپایی بر آسمان» مجموعه خاطراتی است که عبدالوهاب ناظمیان رزمنده ۶۳ ساله سمنانی به صورت سرگذشت خود جمع آوری کرده و مرتضی حاجیان نژاد نسبت به نگارش و بازنویسی آن اقدام کرده است.

«ردپایی بر آسمان» روایتی شخصیت محور از خاطرات دفاع مقدس است که با زندگی نامه ای کوتاه از ناظمیان آغاز و به عملیات مهم دوران دفاع مقدس که وی در آن ها حضور داشته منجر می شود در این کتاب همچنین به وقایع حج سال ۶۶ نیز به صورت تمثیل عینی پرداخته می شود، چراکه نگارنده خواهر خود را در این حادثه ازدست داده است.

در بخشی از این کتاب می خوانیم: ...به رودخانه عریضی رسیدیم، یکی از رزمندگان همین که نگاهش به رودخانه افتاد چهره اش مکدر و گرفته شد، گویی خاطره خوبی از این محل نداشت وقتی علت ناراحتی اش را جویا شدم گفت در یکی از عملیات ها که در تاریکی شب انجام می شد و ما در حال ماموریتمان بودیم وجود این رودخانه باعث شد تا عده ای از ما غافل گیر شده و به اسارت دشمن دربیایند و برخی دیگر نیز کنار همین رودخانه به شهادت رسیدند. در این مکان بود که فرمانده دستور توقف خودروها را صادر کرد. ابتدا فکر کردیم این همان منطقه ای است که برای مأموریت ما در نظر گرفته شده اما پس از پیاده شدن از اتومبیل متوجه شدم که دلیل توقف خودروها وجود ایستگاه صلواتی و استراحت رزمندگان بوده است...

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی