فراخوانی فراخوانی ...

«شهربانو»؛ راوی سال های دلبستگی مادر شهید توسط «به نشر» رونمایی می شود

38 بازدید

آدرس منبع : خبرگزاری تسنیم

افراد مرتبط با خبر : مریم قربان زاده

انتشارات مرتبط با خبر : به نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) | نشر ستاره ها

تاریخ ثبت اطلاعات : سه‌شنبه 18 دی 1397

کد : 73237

مراسم رونمایی از کتاب «شهربانو» نوشته مریم قربان زاده با حضور جمعی از اهالی فرهنگ و ادب در مشهد برگزار می شود.

به گزارش پاتوق کتاب فردا به نقل از خبرگزاری تسنیم، این مراسم با همکاری نشر ستاره ها، فرهنگسرای پایداری مشهد و انتشارات آستان قدس رضوی چهارشنبه 19 دی ماه ساعت 17 در فروشگاه کتاب و محصولات فرهنگی انتشارات آستان قدس رضوی واقع در بلوار سجاد؛ چهارراه بزرگمهر برگزار می شود.

کتاب «شهربانو» توسط نشر ستاره ها منتشر شده و در مدت یک سال به چاپ چهارم رسیده است، این اثر روایت گر برش هایی از 20 سال زندگی یک مادر 80 ساله که از همه سال های جوانی اش، همین برش ها را غنیمت نگه داشته تا برای امثال ما بگوید.

«شهربانو» جزو معدود آثار دفاع مقدس است که به خوبی توانسته از زاویه نگاه مادران به جنگ بپردازد، در این رمان احساسات مادرانه به زیبایی به تصویر کشیده شده و دلبستگی مادر به فرزند خود را روایت می کند.در بخشی از این اثر که با نثری روان و دلنشین همراه است، آمده است: «وقتی مادر شدی این دل شوره ها می شوند مثل نفس کشیدنت. اول فکر می کنی همین 5 ماه و 6 ماه و 2 سال و 4 سال و 7 سال که بگذرد راحت می شوی اما راحتی ندارد. خوشی دارد اما راحتی نه. دل شوره اول که برای آروق و تب و گرمی و سردی بچه است با خود بچه بزرگ و بزرگ تر می شود. راحتت کنم مادر بودن، بدون دل شوره ی بچه ها اصلا صفایی ندارد. البته عبدالله هم چشم انتظار برگشت ابراهیم بود اما مثل من بروز نمی داد. نمی دانم شاید حس می کرد پشت اش کمی خالی شده شاید هم مثل کسی شده بود که عصایش ترک برداشته. نمی دانم ولی هر چه بود او هم بی تاب برگشتن ابراهیم بود. یک بار توی جمع مان گفت: خدا نگهدار ابراهیم باشد کار خوبی کرد همین سیم های برق را با لوله خرطومی پوشاند وگرنه توی باران امسال حتما می پوسیدند.»

کتاب های مرتبط
شخصیت های مرتبط
اخبار مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر