فراخوانی فراخوانی ...

«حدیث قند» زرویی نصرآباد روانه بازار شد

انتشارات نیستان چاپ سوم کتاب «حدیث قند» اثر مرحوم ابوالفضل زرویی نصرآباد را روانه بازار کرد.

یکشنبه 7 بهمن 1397

به گزارش پاتوق کتاب فردا به نقل از خبرگزاری تسنیم، انتشارات کتاب نیستان چاپ سوم «حدیث قند» مرحوم ابوالفضل زرویی نصرآباد را روانه بازار کرد.

در معرفی این کتاب آمده است: «طنز چیست؟ فرق آن به هزل و هجو و فکاهه چیست؟ چگونه می شود در یک متن یا فیلمنامه، خنده آفرینی کرد؟ آیا حافظ هم در غزل های عارفانه و عاشقانه اش طنزآوری کرده است؟ چه کنیم تا مثل کیومرث صابری (گل آقا) طنزهای مان خواندنی و ماندنی شود؟… این سؤالات و ده ها سوأل دیگر ، سؤال هایی است که اهل ذوق و علاقمندان به طنز در مواجهه با طنزپردازان مطرح می کنند و متأسفانه، کمتر هم پاسخ قانع کننده و راه گشا می گیرند. ابوالفضل زرویی نصرآباد، طنز پرداز و پژوهشگر، در حدیث قند کوشیده است تا به این سؤالات و بسیاری سؤالات دیگر پاسخ دهد.»

مرحوم زرویی نصر آباد در این مقالات سعی داشته تا بخش هایی تاثیرگذار از تاریخچه طنز مکتوب ادبیات فارسی، همراه با کلام بزرگان این عرصه را مرور و تحلیل کند. از ویژگی های این کتاب آن است که نویسنده در بخش هایی با لحنی ساده و صمصیمی با مخاطبان مقاله خود سخن گفته است و به صراحت و بی تعارف به بیان برخی دیدگاه های شخصی و درونی؛ کنار دیدگاه های منتقدانه پرداخته است.

«طنز و جهانی شدن» نام اولین مقاله این کتاب است.«نگاهی گذرا به طنز در عرصه مشروطیت»، «نگاهی گذرا به مفاهیم طنز و انواع شوخ طبعی»، «روحانیون شوخ طبع»، «طنز انتقاد و رندی در غزلیات لسان الغیب حافظ شیرازی»، «مقدمه ای بر سبک شناسی دو کلمه حرف حساب»، «تاملی کوتاه در باب کمدی و روش های ایجاد فضای کمیک»، «هزار نکته باریک تر ز مو»، «مقدمه کتاب یک بغل کاکتوس»، نام فصل های دیگر این کتاب هستند.

دو فصل پایانی این کتاب نیز به مقالاتی با نام «یادی از مرتضی فرجیان» و «محمد قاضی» اختصاص یافته است.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
اخبار مرتبط