فراخوانی فراخوانی ...

روایت مصورِ فوتبال و فوتبالیست ها

70 بازدید

انتشارات مرتبط با خبر : نشر اطراف

تاریخ ثبت اطلاعات : یکشنبه 14 بهمن 1397

تاریخ ویرایش اطلاعات : سه‌شنبه 16 بهمن 1397

کد : 73821

دیوید اسکوایرز برای روزنامه ی گاردین می کِشد و می نویسد. استرالیایی است ولی طنز او را باید بریتانیایی دانست. طنزی بیشتر مبتنی بر کلام و چندلایه که به قول زیدی اسمیت، نویسنده ی معاصر بریتانیایی، ساختاری مثل کوهِ یخ دارد و «رضایت عمیق تر زیر آب است و لایه ی اولیه ی لذت هر جوکی کمترین بخش آن». اسکوایرز در مجموعه ی دوجلدی تاریخ مصور فوتبال به شکلی خلاقانه و دوست داشتنی از ترکیب متن و کمیک برای روایت اتفاقات استفاده کرده است.

در جلد اول این مجموعه، او نود پاره ی مختلف از تاریخ فوتبال -از دوران باستان تا به امروز- را انتخاب کرده و در جلد دوم هم به سراغ زندگی مشاهیر فوتبال رفته است. تازگی نگاه اسکوایرز و شوخی های تیز و جاندارش با همه ی اتفاقات فوتبالی و پرداختن به حاشیه های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی این ورزش پرطرفدار، این مجموعه را برای هر مخاطبی -چه فوتبالی و چه غیر فوتبالی- خواندنی کرده است.

کتاب های مرتبط
اخبار مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر