فراخوانی فراخوانی ...

تاریخ انقلاب اسلامی در استان البرز در کتاب «بیداری دشت کهن»

12 بازدید

آدرس منبع : پایگاه خبری سوره مهر

افراد مرتبط با خبر : حسین عسکری

انتشارات مرتبط با خبر : سوره مهر

تاریخ ثبت اطلاعات : چهارشنبه 22 اسفند 1397

کد : 74168

کتاب «بیداری دشت کهن» تالیف حسین عسکری که بخشی از پروژه تحقیقاتی تاریخ انقلاب اسلامی در استان البرز است روانه بازار نشر شد.

به گزارش پاتوق کتاب فردا به نقل از پایگاه خبری سوره مهر، حسین عسکری نویسنده این کتاب اظهارداشت: کتاب «بیداری دشت کهن» بخشی از پروژه تحقیقاتی تاریخ انقلاب اسلامی در استان البرز است.

به گفته وی، استفاده از منابع مکتوب و شفاهی، روش تحقیق این کتاب را شکل داده به طوری که عناوین کتاب بیشتر از اسناد بر جای مانده از سازمان اطلاعات و امنیت حکومت پهلوی (ساواک) به دست آمده سپس با استفاده از داده های صحیح شفاهی آن اسناد وارد افق های تفصیلی شده است.

عسکری اظهارداشت: به خاطر ارائه تصویری جامع از روند مبارزات انقلابی در شهرستان های ساوجبلاغ و نظرآباد، سیر فعالیت های مذهبی و سیاسی از روزگار قاجار پی گرفته شده و در ادامه براساس اسناد برجای مانده، تصویری مستند از وضعیت اقتصادی و اجتماعی منطقه در دوره حکومت پهلوی ارایه شده است.

وی بیان داشت: در این کتاب که مشتمل بر پنج فصل و 270 قطعه عکس و سند است، مبارزات علیه حکومت پهلوی در سه محور اسلامی، ملی و اشتراکی مورد کنکاش قرار گرفته است.

عسکری یاد آور شد: هویت دینی و ارزشی انقلاب اسلامی، فصل سوم کتاب از تفصیل بیشتری برخوردار است که البته پیام محوری کتاب را هم می توان در این فصل جستجو کرد.

گفتنی است مراسم رونمایی کتاب «بیداری دشت کهن» با حضور دکتر علی اکبر صالحی معاون رییس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی 18 اسفندماه در شهر جدید هشتگرد برگزار شد.

برای خرید اینترنتی این کتاب از سایت پاتوق کتاب فردا، اینجا را کلیک کنید.

کتاب های مرتبط
شخصیت های مرتبط
اخبار مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر