بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • شاهنامه فردوسی با داستان هایی برای کودکان

شاهنامه فردوسی با داستان هایی برای کودکان

بازنویسی داستانی از «شاهنامه فردوسی» به قلم سعید بیابانکی برای نوجوانان منتشر شد.

شنبه 10 خرداد 1399

به گزارش پاتوق کتاب فردا به نقل از، پایگاه خبری سوره مهر، این اثر از مجموعه قصه های شیرینی است که به تازگی توسط سوره مهر منتشر شده است.

داستانهای ضحاک ماردوش ، تولد و کودکی رستم ، لشکرکشی رستم، تولد سهراب، جنگ رستم و سهراب، گذشتن سیاوش از آتش و... در این اثر برای کودکان باز نویسی داستانی شده است.

بیابانکی درباره بازنویسی داستان ها گفت: اغلب بازنویسی ها بسیار خلاصه اند، به طور مثال داستان رستم و سهراب را در 3 صفحه خلاصه شده اند که زبان داستان ها برای نوجوان امروز نرم تر و روان تر شده است.

وی افزود: اگر خواسته شود داستانی از این کتاب برای گروه سنی کودک بازنویسی شود، باید فردی عهده دار این کار شود که اولا شاعر باشد و شعر را بشناسد و ثانیا این فرد توانایی این را داشته باشد که بتواند آن را به زبان نثر برای کودکان بازنویسی کند که طبیعتا کار دشواری است.

در قسمتی از کتاب آمده است: (دانشمندان گفتند: «باید آتشی سوزان بیفروزیم و از سودابه و سیاوش بخواهیم که از آتش عبور کنند. هر کسی بی گناه بود، از آتش سالم بیرون می آید؛ چرا که آتش، بی گناهان را نمی سوزاند

سودابه که این نظر دانشمندان را شنید، فوری گفت: «سیاوش هر دو بچه ی مرا کشته و گناهکار است. پس اول او باید از آتش عبور کند

سیاوش هم جواب داد: «من که خودم می دانم بی گناه ام. بنابراین، از کوه آتش هم نمی هراسم و از آن عبور خواهم کرد...»).

گفتنی است مجموعه کتاب های «قصه های شیرین ایرانی»، تلاشی است برای آشنایی کودکان و نوجوانان با ادبیات غنی کشورمان. در این مجموعه داستان هایی از متون کهنه پارسی انتخاب و برای نوجوان به تحریر درآمده است.

این آثار شامل بوستان سعدی٬ مثنوی معنوی٬ قابوس نامه٬ مرزبان نامه ٬کلیه و دمنه٬هزار و یک شب٬ گلستان سعدی٬ هفت اورنگ و جوامع الحکایات هستند که به ترتیب توسط «سپیده خلیلی»٬ «حسین فتاحی»٬«مجیدملامحمدی»٬«محمدرضا شمس»٬ «مژگان شیخی»٬ «زهرا حیدری»٬ «فرهاد حسن زاده»٬ «جعفر ابراهیمی شاهد» و «مهری ماهوتی» برای کودکان به صورت داستان بازنویسی شده اند.

«شاهنامه فردوسی» با بازنویسی سعید بیابانکی در قالب مجموعه «قصه های شیرین ایرانی» است که با نشان مهرک و با قیمت سی هزارتومان در اختیار علاقه مندان کتاب قرار گرفته است.

برای خرید اینترنتی این کتاب از سایت پاتوق کتاب فردا، اینجارا کلیک کنید.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی