بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • چاپ دوم روایت ملاقات با یکی از سرکردگان داعش در کتابفروشی ها

چاپ دوم روایت ملاقات با یکی از سرکردگان داعش در کتابفروشی ها

کتاب «به من گفتند تنها بیا» اثر سعاد مخنت روزنامه نگار مراکشی ـ ترکیه ای که نشر کتابستان معرفت منتشر کرده، به چاپ دوم رسید.

شنبه 17 خرداد 1399

به گزارش پاتوق کتاب فردا به نقل از خبرگزاری فارس، کتاب «به من گفتند تنها بیا» اثر سعاد مخنت اثر فائزه نوری از سوی نشر کتابستان معرفت به چاپ دوم رسید.

سعاد مخنت، خبرنگار امنیت ملی واشنگتن پست است که برای رسانه های آمریکایی گزارش هایی با موضوع تروریسم تهیه می کند.او در این کتاب از قلب شبکه تروریستی داعش در خاورمیانه و شمال آفریقا گزارشی جذاب و تکان دهنده ارائه کرده است.

«سعاد مخنت درخواست کرده بود تا با یکی از رهبران داعش مصاحبه کند. تقاضای او برای مصاحبه در طول روز و در مکانی عمومی رد شد، به جای آن باید ساعت۱۱:۳۰ شب، در مرز ترکیه و سوریه، سوار ماشینی می شد که یکی از فرماندهان ارشد داعش در آن نشسته بود. مخنت بر تردیدهایش غلبه کرد و برای مصاحبه رفت و با مرد جوانِ تحصیل کرده ای مواجه شد که از خیلی جهات او را یاد برادر کوچک خودش می انداخت.

به من گفتند تنها بیا. نباید کارت شناسایی می بُردم و باید تلفن همراه، دستگاه ضبط صدا، ساعت و کیفم را در هتلم در انتاکیۀ ترکیه جا می گذاشتم. فقط می توانستم دفترچه و خودکار ببرم.

در عوض، می خواستم با یکی از مهره های پرنفوذ حرف بزنم، کسی که بتواند استراتژی درازمدت دولت اسلامی عراق و شام یا داعش را توضیح بدهد. تابستان۲۰۱۴ بود، سه هفته پیش از آنکه این گروه با انتشار ویدئوی سربُریدن روزنامه نگار آمریکایی، جیمز فولی، در اینجا مشهور شود. حتی همان زمان هم حدس می زدم که داعش به بازیگر مهمی در دنیای جهاد در جهان تبدیل خواهد شد. من روزنامه نگاری بودم که ستیزه جویی اسلامی در اروپا و خاورمیانه را برای نیویورک تایمز، خروجی های خبری مهم آلمانی زبان و اکنون واشنگتن پست، پوشش می دادم؛ دیده بودم که در دنیای خلق شدۀ پس از حملات یازده سپتامبر، دو جنگ به رهبری آمریکا، و تحولاتی که اکنون به بهار عربی مشهور شده اند این گروه شکل گرفت. سال ها بود که با برخی اعضای آتی این گروه حرف می زدم.

به رابط هایم با داعش گفتم که هر سؤالی بخواهم می پرسم و قرار نیست تأییدیۀ نقل قول ها را بگیرم یا مقاله را پیش از انتشار نشانشان بدهم. همچنین باید تضمین می کردند که ربوده نشوم. و چون گفته بودند کس دیگری را از واشنگتن پست نیاورم، تقاضا کردم رابط مورد اعتمادم همراهم باشد، کسی که کمک کرده بود قرار این مصاحبه را بگذارم.

به رهبران داعش گفتم: «من متأهل نیستم. نمی توانم با شما تنها باشم

من، زن مسلمانی از تبار مراکشی-ترکی که در آلمان به دنیا آمده و بزرگ شده ام، بین روزنامه نگارانی که جهاد جهانی را پوشش می دهند مورد خاصی هستم. اما از همان زمان که به عنوان یک دانشجوی کالج شروع به گزارش دادن دربارۀ هواپیماربایان یازده سپتامبر کردم، به خاطر پیشینه ام، دسترسیِ منحصربه فردی به رهبران ستیزه جوی زیرزمینی داشته ام، مثل همین مردی که می خواستم آن روز در ماه جولای در ترکیه ببینم

چاپ دوم این کتاب۳۳۶ صفحه ای با قیمت۳۵ هزار تومان از سوی نشر کتابستان معرفت منتشر شده که در نمایشگاه کتاب برای اولین مرتبه عرضه شده بود و در این مدت کوتاه به چاپ دوم رسیده است.

برای خرید اینترنتی این کتاب از سایت پاتوق کتاب فردا؛ اینجا را کلیک کنید.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی