فراخوانی فراخوانی ...

روایت زندگی استاد پهپاد ایران چاپ دومی شد

چاپ دوم کتاب چمروش؛ روایت زندگی استاد پهپاد ایران توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شد.

دوشنبه 3 تیر 1398

به گزارش پاتوق کتاب فردا به نقل از خبرگزاری فارس، چمروش؛ روایتی است خاص از یک دوستی خالص و بی ریا که ایمان، تقوا و پشتکار شهید شیرخانی در لحظه لحظه آن موج می زند.

کمال در عین سادگی و بی تکلفی، از برجسته ترین اساتید خلبانی پهپاد بود که جدیت، تلاش و تسلطش بر کار، مثال زدنی بود.

اولین پهپاد بعد از ساعت ها کار علمی و عملی به اسم چمروش متولد شد.

چمروش اسم «پرنده افسانه ای محافظ آسمان ایران» برای پهپاد انتخاب شد تا همیشه ارمغان این پرنده، امنیت و آرامش برای کشور عزیزمان باشد. پهپادی که شهید شیرخانی در تمامی مراحل طراحی، ساخت و پرواز این پرنده حضور داشتند. این پهپاد برای نخستین بار توسط این شهید عزیز که اولین استاد خلبان پهپاد ایران بود در آسمان به پرواز درآمد.

این روزها که شاهد افتخارات فرزندان ایران اسلامی در زمینه قدرت موشکی و ساخت پهباد هستیم به برکت وجود شهید شیرخانی و شهدای موشکی ایران چون شهید طهرانی مقدم، شهید مدافع حرم حیدر جلیل وند و شهدای دیگر است که نامشان همیشه در تارخ خواهد ماند.

برشی از کتاب: «روز رزمایش تمام فرمانده ها بخصوص فرمانده نیرو حضور داشتند. قرار بود ما هم بعد از سقوط آزاد بیاییم پای پهپاد. سردار سلامی داخل بالگرد ما را دیدند. با هم سلام و علیکی کردیم، نوبت پریدن من و کمال شد. بلند شدیم گفتیم: «حاج آقا التماس دعا».

در باز شد ما پریدیم پایین.

رسیدیم زمین بلافاصله آمدیم کنار پهپاد، هرکاری کردیم موتور روشن نمی شد. همه استرس داشتیم. به صورت حاج علی نگاه کردم، در آن سرما صورتش برافروخته شده بود و به شدت عرق می ریخت. اینجا برای اولین بار باید پهپاد معرفی می شد و این اتفاق برای ما مهم بود؛ اما هرکاری می کردیم موتور استارت نمی خورد و ملخ پرنده قفل کرده بود.

یک مرتبه حاج علی با پیچ گوشتی یک ضربه به یکی از پره های ملخ زد، موتور روشن شد. خیلی خوشحال شدیم. سریع پرنده را بلند کردیم. فرمانده هان هم زمان از کنار ما رد می شدند. سردار سلامی نگاهی به ما کردند، گفتند: «شما که الان تو آسمان بودی؟ روی زمین چی کار می کنید؟» بعد هم با لبخندی کار ما را تأیید و از کنار ما رد شدند.

هم زمان پرنده آماده پرواز شد. من، کمال، سیدحسن و مهرداد به نوبت با پرنده مانور دادیم. قبل از فرود آمدن پرنده آقا خسرو گفتند: «برادرها این کار صلوات نداشت؟

به برکت صلوات و پرواز موفقی که داشتیم رسماً تیم پهپاد یگان تشکیل و معرفی شد.

برای خرید اینترنتی این کتاب از سایت پاتوق کتاب فردا، اینجا را کلیک کنید.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
اخبار مرتبط