فراخوانی فراخوانی ...

«مشق آسمان» برای بچه ها

«مشق آسمان» مجموعه شعرهای مریم زندی به کودکان گرامی معرفی می شود.

سه‌شنبه 4 تیر 1398

به گزارش پاتوق کتاب فردا به نقل از پایگاه خبری سوره مهر زندی درباره اثر گفت: مجموعه (مشق آسمان) شامل دوازده شعر کودک است که همگی این ها در قالب چهارپاره سروده شده اند .

وی ادامه داد: در این مجموعه روایت های یک دختر کودک است از دنیای پیرامونش است، شعرها نیز شامل کشفیات کودکان از طبیعت و دنیای پیرامون آنها هستند. کتاب نیز برای گروه سنی (ب و ج) دوم ابتدایی تا پنجم ابتدایی کودک است.

زندی درباره تفاوت شعر کودک و خردسال اظهار داشت: شعر کودک زبان معیار باید باشد دلیلش این است که کودک زبان را یاد گرفته است، اما بهتر است که برای خردسال هم از زبان معیار استفاده شود اما چون با زبان محاوره صحبت می کند مشکلی نیست که با زبان محاوره برای کودک شعر بگوییم. در واقع کودک به محض اینکه سواد یاد گرفت حتما باید از شعر معیار برای وی استفاه کنیم، و تا آنجا که هم ممکن است از زبان سالمی باید استفاده شود.

این شاعر همچنین درباره طراحی و گرافیک این اثر گفت: باید گفت در این کتاب قطع متقاوتی (طرح گُل) استفاده شده است که از قطع کتابهای مرسوم کودک اجتناب شده، که قابل تقدیر است، همچنین گرافیک و صفحه آرایی کتاب نیز در خور توجه است.

در قسمتی از کتاب شاعر اینگونه سروده است:

امروز املای مرا

هی می نویسد اشتباه

توی کتابم می کشد

خط های پر رنگ و سیاه

انگار فکرش باز هم

مشغول چیز دیگری ست

باید کمی تیزش کنم

حال مدادم خوب نیست

برای خرید اینترنتی این کتاب از سایت پاتوق کتاب فردا اینجا را کلیک کنید.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
اخبار مرتبط