فراخوانی فراخوانی ...

«ازدحام بوسه» در بازار کتاب؛ رمانی با موضوع پیاده روی اربعین

انتشارات کتاب نیستان رمان «ازدحام بوسه» را با موضوع پیاده روی اربعین حسینی روانه بازار کتاب کرد.

دوشنبه 10 تیر 1398

به گزارش پاتوق کتاب فردا به نقل از خبرگزاری مهر، «ازدحام بوسه» اثر نرگس مقصودی داستانی بلند است با موضوع پیاده روی اربعین حسینی که نویسنده آن را برپایه نخستین تجربه خود از سفر پیاده روی اربعین حسینی منتشر کرده است. سفری که در سال های اخیر با وجود همه گیر شدنش در میان بخشی وسیع از جامعه ایران، به دلیل تنوع در انجام و اتفاقات پیش روی آن از جذابیت زیادی برای روایت برخوردار بوده است.

»ازدحام بوسه» با وجود در اختیار داشتن راوی زن در دام سانتی مانتالیسم روایت زنانه نیفتاده است. این اثر یک روایت حس برانگیز و جالب از این رویداد را روایت کرده است. کتاب از شرح چگونگی حرکت در این مسیر برای راوی شروع می شود. از آنچه او طلبیده شدن عنوان کرده است و در ادامه شرحی است پرتعلیق از آنچه بر او برای جمع کردن اسباب و آلات سفر رفته است و فراهم کردن مقدمات مالی و غیر مالی آن.

نگاه مقصودی در کتاب و برای شرح سفرش نگاهی داستانی است. گویی شرح روایی اتفاقاتی که بر او رفته و سعی کرده به آن نمک و نگاه داستانی بیاندازد و برای مخاطب روایتی جذاب تر از یک گزارش صرف از آنچه دیده است بر جای بگذارد.

کتاب با همین نگاه برای تمامی مخاطبانی که این سفر را تجربه کرده یا نکرده باشند جذاب و خواندنی است. نکته دیگر درباره این متن دور شدن آن از اطناب و تفسیر و توصیف های بی جا و یا به شدت عاطفی و مصنوعی در کتاب است. مقصودی در کتاب خود به خوبی تصویری جذاب از خود روایت کرده است، خودی که به فکر این سفر نبوده و برای آن نیت و طلبی در مشهد مقدس می کند و دعایش در نهایت مستجاب می شود و او راهی سفر. این کتاب از این منظر و برای ردیابی لایه های معرفتی پیچیده در تار و پودش نیز اثری در خور توجه و خواندنی است و می تواند برای مخاطبش ره توشه ای از این جنس نیز مهیا کند.

انتشارات کتاب نیستان «ازدحام بوسه» را در ۱۵۴ صفحه و با قیمت ۳۲,۰۰۰ تومان منتشر کرده است.

برای خرید اینترنتی این کتاب از سایت پاتوق کتاب فردا، اینجا را کلیک کنید.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
اخبار مرتبط