فراخوانی فراخوانی ...

آب هرگز نمی میرد

«آب هرگز نمی میرد»، یک تابلوی بی نقص است از گرماگرم جنگ. از مردی که تمام زندگی اش نذر حضرت عباس (ع) است.

چهارشنبه 20 شهریور 1398

به گزارش پاتوق کتاب فردا به نقل از خبرگزاری تسنیم، دومین دوره پویش کتابخوانی کتاب قهرمان با محوریت کتاب «آب هرگز نمی میرد» در حال برگزاری است. این اثر که به قلم حمید حسام نوشته شده، روایتگر خاطرات میرزا محمد سلگی از فرماندهان لشکر 32 انصارالحسین همدان است.

کتاب به دلایل مختلف از جمله سبک نوشتاری حسام توانست در سال 93 جایزه نخست جشنواره جلال آل احمد را از آن خود کند. حسام که در کارنامه کاری خود آثار متعددی درباره شهدا و دفاع مقدس به یادگار گذاشته، این بار تلاش کرده تا با نگاهی جدید به سراغ خاطرات جنگ برود. او با به کارگیری اسلوبی نو در کنار استفاده از نثری صریح و بی اغراق، قهرمانی از قهرمانان جنگ را معرفی می کند. نویسنده در کنار روایت خاطرات سلگی، برای تکمیل خاطرات او و ارائه روایتی کامل و جامع، از خاطرات تعدادی دیگر از رزمندگان و فرماندهان همراه با سلگی نیز بهره برده است.

«آب هرگز نمی میرد»، یک تابلوی بی نقص است از گرماگرم جنگ. از مردی که تمام زندگی اش نذر حضرت عباس (ع) است.

متن تقریظ رهبر انقلاب بر این کتاب بدین شرح است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم

سلام بر یاران حسین (علیه السّلام) و سلام بر لشگر انصارالحسین همدان؛ و سلام بر شهیدان، دلاوران، فدائیان، شیران روز و عابدان شب؛ و سلام بر شهید زنده میرزا محمد سُلگی و بر همسر باایمان و صبور او؛ و سلام بر حمید حسام که دردانه هایی چون سُلگی و خوش لفظ را به ما شناساند. ساعتهای خوش و باصفائی را با این کتاب گذراندم و بارها با دریغ و حسرت گفتم:

درنگی کرده بودم کاش در بزم جنون من هم/ لبی تر کرده زان صهبای جام پرفسون من هم

هزاران کام در راه است و دل مشتاق و من حیران/ که ره چون می توانم یافتن سوی درون من هم ...

در میان کتاب های خاطرات جنگ، این، یکی از بهترین ها است. نگارش درست و قوی، ذوق سرشار، سلیقه و حوصله، همّت بلند، همه با هم دست به کار تولید این اثر شده اند. کتاب خانم ضرّابی در شرح حال شهید عالی مقام علی چیت سازیان نیز دارای همین برجستگی ها است. این دو نفر از ستارگان اقبال همدانند. (بهمن 95)

برای خرید اینترنتی این کتاب از سایت پاتوق کتاب فردا اینجا را کلیک کنید.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
اخبار مرتبط