loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

استقبال از سفرنامه‌ پرتنش یک نویسنده به سوریه/جاده‌ای که به داعش می‌رسد

انتشارات مرتبط : دفتر نشر معارف

نویسندگان مرتبط : محمدعلی جعفری

کتاب «جاده یوتیوب»، اثر محمدعلی جعفری، از سوی نشر معارف برای دومین‌بار بازچاپ و روانه کتابفروشی‌های کشور شد. این اثر سفرنامه جعفری به سوریه است.

سه‌شنبه 4 آذر 1399

کتاب «جاده یوتیوب»، سفرنامه محمدعلی جعفری به سوریه در کمتر از سه ماه از سوی نشر معارف به چاپ دوم رسید.

جعفری در این اثر از حال و هوای اعزام مدافعان حرم به سوریه و خطراتی می‌گوید که در این راه آنها را تهدید می‌کند. نقل ماجراهای پر مخاطره‌ای که جعفری در این سفر با آن مواجه شده و نیز نثر روان روایت از جمله ویژگی‌های این اثر است که باعث شده تیراژ دوهزار تایی این اثر در کمتر از دو ماه به فروش  برسد.

نویسنده کتاب «جاده یوتیوب» پیش از این چندین کتاب با موضوع شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم نوشته بود که جزو پرفروش‌ترین آثار این حوزه بود. از جمله این آثار می‌توان به «عمار حلب» و «قصه دلبری» اشاره کرد.

کتاب , داعش | گروه تروریستی داعش , مدافعان حرم , نشر معارف ,

جعفری درباره چرایی انتخاب این عنوان برای کتابش گفته است: نام کتاب «جاده یوتیوب» برگرفته از یک اصطلاح در بین مدافعان حرم در سوریه بود هنگامی که در یکی از بزرگراه‌های دمشق حرکت می‌کردیم ناگهان با یک خاکریز وسط برزگراه روبرو شدیم و پیش از این خاکریز در بخشی از جاده گاردریل‌هایی را دیدیم که کنار جاده بریده شده و به شکل یک دور برگردان تبدیل شده بودند، دلیل این رویداد را پرسیدم و همراهانم گفتند اگر جاده را بدون توجه به خاکریز دنبال کنیم، قطعاً به قلب داعش خواهیم رفت و در نهایت سر از تنمان جدا خواهد شد و فیلممان در یوتیوب برای جهان پخش خواهد شد این رویداد برایم عجیب بود؛ لذا تصمیم گرفتم تا نام کتاب را «جاده یوتیوب» بگذارم. 

کتاب «جاده یوتیوب» از 15 فصل تشکیل شده که نویسنده در آن، خاطرات این سفر پرماجرا را از دو روز قبل از سفر آغاز و تا پایان آن ادامه داده است. بخش پایانی کتاب نیز به ارائه تصاویری از حضور نویسنده در بخش‌های مختلف سوریه به همراه مدافعان حرم اختصاص دارد.

چاپ دوم کتاب «جاده یوتیوب» در 200 صفحه و با قیمت 30 هزار تومان توسط نشر معارف در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
اخبار مرتبط
محصولات مرتبط