فراخوانی فراخوانی ...

وجه اشتراک شهیدمطهری و آیت الله مصباح

علی مطهری با انتقاد از تخریب آیت الله مصباح یزدی، در دوران اصلاحات توسط برخی افراد، گفت: حملات شخصیتی به آیت الله مصباح، همانند حملات اول انقلاب به شهید مطهری بود.

به گزارش مرکز خبر حوزه، فرزند ارشد شهید مرتضی مطهری(ره)، شامگاه امروز در دیدار اعضای ستاد بزرگداشت شهید مطهری(ره)، با آیت الله مصباح یزدی در محل مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)، بعد از سخنان معظم‌له مبنی بر این که دوست داریم سخنان شما را بشنویم، اظهار داشت: بنده در زمان شهادت استاد، 21سال داشتم و از آن جایی که رشته تحصیلی‌ام مهندسی مکانیک بود، در حوزه معارف اسلامی از ایشان بهره کافی را نبردم.
وی افزود: شاید بیشترین بهره من، تأثیری است که ایشان از نظر الگوی رفتاری و کرداری بر ما داشتند؛ البته ما در بسیاری از کلاس‌ها و درس‌هایشان حاضر می شدیم، اما به عنوان این که شاگردی و تلمذ کرده باشیم، این گونه نبود.

* دوست داشتند یکی از فرزندانشان طلبه شود
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، گفت: ایشان بی میل نبودند که یکی از فرزندانشان روحانی باشند که محمد آقا این خواسته پدر را برآورده کرد.
وی خاطرنشان کرد: بنده گاهی نامه نگاری هایی می کردم که شهید مطهری می گفتند، ای کاش تو هم به رشته های علوم انسانی وارد می شدی، اما ا زآن جایی که بعد از شهادت ایشان، همواره در صدد تدوین آثارشان بودم، توفیق اجباری شد که به دانشکده الهیات دانشگاه تهران وارد و تا سطح دکتری در آن جا درس خواندم و بعد همانجا هم مشغول تدریس شدم.
علی مطهری تصریح کرد: آن چه که شخصا از شهید مطهری بهره بردم، همان روش و سلوک زندگی ایشان بود.
وی با اشاره به برخی از سلوک های رفتاری پدرش، گفت: وقتی در حق ایشان دشمنی ها و بدی های فراوانی می شد، یک بار هم از آن ها، حتی در خانه بدگویی نمی کردند.

* وجه اشتراک شهید مطهری و علامه مصباح یزدی
فرزند ارشد شهید مطهری، خطاب به علامه مصباح یزدی ابراز داشت: آن هجومی که بعد از پیروزی انقلاب از طریق گروه های مختلف و اشخاصی چون شریعتی یا پیمان نسبت به استاد شهید مطهری می شد و وحشتناک بود، می توان آن را با هجومی که در دوره اصلاحات توسط برخی افراد نسبت به شما می شد؛ البته با شدت کمتری، مقایسه کرد.
وی ادامه داد: بیشترین بهره ای که من از پدرم بردم، بعد از شهادت پدرم بود و آن هم به دلیل این بود که در حال تدوین و جمع آوری آثار ایشان بودم؛ باید گفت که آثار شهید مطهری به اندازه ای در من تأثیر گذاشت که برخی می گویند شکل ظاهری نوشتن ما شبیه ایشان شده است.

* بیان مطالب فلسفی شما را شبیه شهید مطهری می‌دانم
علی مطهری در پایان در خطاب مجدد به علامه مصباح یزدی گفت: بنده به شخصه نوشتن شما را شبیه شهید مطهری می دانم و از سویی بیان شما را در مطرح نمودن مطالب فلسفی همانند و مثل ایشان می بینم.

یکشنبه 11 اردیبهشت 1390
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
اخبار مرتبط
اخبار مرتبط