فراخوانی فراخوانی ...

سفیر 7 هزار روزه: خاطرات سید تقی موسوی درچه ای

934 بازدید

گردآورنده کتاب : حسین روحانی صدر

راوی کتاب : سید تقی موسوی درچه ای

ناشر کتاب : سوره مهر

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

گردآورنده کتاب : حسین روحانی صدر

راوی کتاب : سید تقی موسوی درچه ای

ناشر کتاب : سوره مهر

وزن(گرم) : 934

شابک : 978-600-175-195-0

نوع جلد : جلد سخت

قطع : رقعی (21*14)

سال نشر : 1390

شمارگان : 2500

چاپ جاری : 1

تعداد صفحات : 708

تاریخ ثبت : دوشنبه 22 اسفند 1390

تاریخ ویرایش : دوشنبه 7 دی 1394

کد : 10359

129,000 ریال
افزودن به سبد خرید
معرفی کتاب
تاریخ شفاهی بر اساس موضوعات تاریخی تنظیم می شود و نویسنده اثر برای شفاف کردن متن از خاطرات استفاده می کند. در اهمیت و جایگاه سیدتقی درچه ای همین بس که مقام معظم رهبری عنوان می کردند که پرونده تمام مبارزان پیش از انقلاب نزد آقای درچه ای است. حسین روحانی صدر پس از تحقیقات طولانی، «سفیر 7 هزار روزه» را در 2 بخش به خوانندگانش ارائه می دهد. نویسنده کتاب تلاش می کند «تکوین شخصیت» این روحانی مبارز را به عنوان بخش اول برای خوانندگان اثرش بازگو کند تا برای آشنایی با سوابق مبارزاتی سیدتقی درچه ای در بخش دوم (هفت هزار روز مبارزه) آماده شوند. مطالب کتاب در برگیرنده زندگی آیت الله موسوی درچه ای تا زمان پیروزی انقلاب اسلامی است و درباره زندگی پس انقلاب ایشان فقط دو مطلب درباره حضور در جبهه و نحوه عضویت در مجمع روحانیون مبارز نگاشته شده است. برای پرداختن به همین دوره هم نود جلسه مصاحبه در دو مرحله مختلف انجام شده است. راوی این کتاب از هفده سالگی یعنی از سال 1336 تا پیروزی انقلاب اسلامی نامه‏ های امام خمینی(ره) به‏ علما، مبارزان و برعکس را منتقل می‏کرد. در مقابل نیز پاسخ نامه ها و نوشته های مبارزان به بنیانگذار جمهوری اسلامی را به امام راحل می رساند و آن قدر در این امر، ثابت قدم و استوار بود که به عنوان معتمد امام، علما و مبارزان انقلاب شناخته شد. در «سفیر 7 هزار روزه» خواننده قرار نیست صرفاً با خاطره هایی روبه رو شود که مربوط به سال های تحصیل، مبارزه و پیروزی انقلاب باشد. ارایه مستندات تاریخی به عنوان ویژگی برجسته این اثر مطرح است و باعث مرور حوادث انقلاب از نگاه شخصی مبارز می شود که ابعاد و زوایایی جدیدی را پیش روی مخاطب قرار می دهد. این امر باعث شده تا مخاطب از خواندن کتاب خسته نشود و مدام در پی یافتن اطلاع از حوادث بعدی باشد. در مجموع، این اثر بخشی از تاریخ شفاهی معاصر و انقلاب اسلامی است که در آن به رویدادهای بزرگی در حوزه شکل گیری ریشه های انقلاب اسلامی در سال های سیاه طاغوتی اشاره شده است و مخاطب با مطالعه این اثر، یک دور تاریخ مبارزات پیش از انقلاب را مرور می کند.
گزیده کتاب
برای خرید از حجره بیرون آمدم. دو نفر جلوی در ورودی حرم حضرت حمزه در آن طرف حضرت عبدالعظیم (طرف کوچه های هاشم آباد و نفرآباد) جلویم را گرفته و پرسیدند: «شما آقای درچه ای هستید؟» گفتم: «بله.» گفتند: «بفرمایید داخل ماشین یکی با شما کار دارد.» گفتم: «من با کسی کار ندارم.» و خواستم دنبال آنها نروم ولی لحن آنها تند شد. استنباط کردم که اینها مامورین امنیتی هستند و من دستگیر شده ام. گفتم: «جرمم چیست؟» گفتند: «چیز مهمی نیست، فقط ده دقیقه همراه ما بیایید.» به اجبار دنبالشان راه افتادم و ...
محصولات مرتبط
شخصیت های مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر