فراخوانی فراخوانی ...

پاره های دل - دفتر اول: مجموعه ی شعر فاطمیه

1854 بازدید

شاعر : مجتبی روشن روان

نویسنده مقدمه کتاب : محمود کریمی

ناشر کتاب : امیرالعلم

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید:
9810003022

شاعر : مجتبی روشن روان

نویسنده مقدمه کتاب : محمود کریمی

ناشر کتاب : امیرالعلم

وزن(گرم) : 206

شابک : 978-964-7955-37-9

نوع جلد : جلد نرم

قطع : رقعی (21*14)

شمارگان : 3000

چاپ جاری : 2

تعداد صفحات : 128

تاریخ ثبت اطلاعات : یکشنبه 11 اسفند 1392

تاریخ ویرایش اطلاعات : پنج‌شنبه 31 تیر 1395

کد : 15863

70,000 ریال 63,000 ریال
افزودن به سبد خرید
گزیده کتاب
نیمه شعبان سال 90 بود که حاج محمود کریمی یک قطعه جدید در مدح امام زمان(عج) خواند. شعری که برای اولین بار خوانده می شد به دلیل گیرایی و قوت شعر، توجه خیلی ها را به خودش جلب کرد.

شاعر شعر که به « شعر امام زمان(عج)» معروف شد، مجتبی روشن روان بود؛ یکی از مداحان اهل بیت(ع) که تا به حال اشعار زیادی در مدح ائمه اطهار(ع) سروده و با محمود کریمی هم ارتباط شعری زیادی دارد. این شعر جدید در قالب بحر طویل سروده شده بود و روایت سریع و زنجیره وار آن که از ویژگی های این قالب است و زبان ساده و همه فهمش، یکی دیگر از دلایلی بود که این بحر طویل را سر زبان بچه هیأتی ها انداخت.

ولی حالا، اولین کتاب دل سروده های این شاعر اهل بیت؛ که به اصرار دوستان به دست چاپ سپرده است، با مقدمه مداح اهل بیت، حاج محمود کریمی منتشر و در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است. این کتاب با عنوان مجموعه شعر فاطمیه منتشر شده است.

محمود کریمی در مقدمه یک صفحه ای خود از تواضع و اخلاق حاج مجتبی گفته، و گوشه ای از همکاری های شعری شاعر بل خودش را نیز بیان کرده است:

کاری به نکات فنی و صنایع ادبی این کتاب ندارم؛ شاعرش را خوب می شناسم. معمولاً نمی گه شعر گفتم، می گه: اینجا هوا ابری شده یا اگر خیلی خوب باشه، می گه: اینجا سیل اومد. خودش رو شاعر نمی دونه، بخاطر همین، انتقاد بجا رو راحت قبول می کنه...

شعرهایی با مطلع های «یک سال و نیم بعد تو سالار تشنه لب...» و یا «ندیدم کسی در دل آرایی تو بقربان اخلاق مولائی تو..» و «می زنم دم ز علمدار رشید حرم عشق» از سروده های این شاعر اهل بیت است.
محصولات مرتبط
شخصیت های مرتبط
اخبار مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
نظرات

مجید

يازهرا

22 اسفند 1392