فراخوانی فراخوانی ...

نان و کتاب: مجموعه مقالات محمدرضا حکیمی

2005 بازدید

مولف : محمد اسفندیاری | محمدرضا حکیمی

ناشر کتاب : دلیل ما

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

مولف : محمد اسفندیاری | محمدرضا حکیمی

ناشر کتاب : دلیل ما

وزن(گرم) : 295

شابک : 964-397-106-6

نوع جلد : جلد نرم

قطع : رقعی (21*14)

سال نشر : 1385

شمارگان : 2000

چاپ جاری : 4

تعداد صفحات : 232

تاریخ ثبت : شنبه 13 مهر 1387

تاریخ ویرایش : شنبه 15 مهر 1396

کد : 324

موجود شد باخبرم کن
معرفی کتاب
این کتاب دفتر دیگری از مجموعه مقالات استاد محمد رضا حکیمی است. نان و کتاب، عنوان اولین مقاله این مجموعه است.اما در واقع اولین و آخرین سخن استاد در درازنای پنجاه سال جد و جهد است. سخن این است که مردم به خوراک جسم و خوراک روح نیاز دارند، و این را می طلبند و حق دارند و حقگزاری آن فریضه است و وظیفه. نه می شود این خواسته را نادیده گرفت و نه با برآورده ساختن آن می توان بر مردم منت گذاشت. به واقع نان و کتاب برای انسان چون آب و هوا برای نباتات است.چگومه گیاهان بدون این دو رشد نمی کنند، انسان نیز بدون نان و کتاب رشد نمی کند. ترجیع بند سخنان استاد در این کتاب و نیز در آثار دیگر، تشیع است و عدالت.وی تشیع را قرین عدالت می داند و اسلام امامت را اسلام عدالت. و البته این عدالت، محدود به عدالت اقتصادی نیست، بلکه هم عدالت سیاسی در آن می گنجد و هم عدالت قضائی و هم عدالت معیشتی. در واقع عدالت مفهومی فراخ است که در آن همه ارزش ها و آرمان ها می گنجد. چنانکه تشیع آیینی ارزشبان است که جملگی خواسته های بشر با تمسک بدان تامین می شود.
شخصیت های مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر