فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

تحول بنیادین آموزش و پرورشتاریخ ثبت: چهارشنبه 28 مرداد 1388
تاریخ ویرایش: چهارشنبه 28 مرداد 1388
کد : 4122
تعداد بازدید: 1767

برچسب:
1. خبر
خلاصه خبر
رئیس مرکز برنامه ریزی تحول بنیادین وزارت آموزش و پرورش از تدوین کتاب تحول بنیادین آموزش و پرورش از نگاه امام خمینی(ره) خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر در قائم شهر، محمد بناییان در همایش منطقه ای تحول بنیادین در آموزش و پرورش اظهار داشت: این کتاب جهت دریافت مجوز چاپ به مؤسسه نشر آثار امام خمینی (ره) ارسال شده است.

مشاور وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: کتاب تحول بنیادین آموزش و پرورش از نگاه از نگاه مقام معظم رهبری نیز در 175 صفحه چاپ و منتشر شده است.

وی به ارائه سند ملی تحول بینادین در آموزش و پرورش به شورای عالی انقلاب فرهنگی در آبان ماه اشاره کرد و افزود: تدوین روشها و برنامه های تحول باید سریع صورت پذیرد تا نسل فعلی نیز بتوانند از آن بهرمند شوند.

بناییان خاطرنشان کرد: استفاده از یافته های تعلیم و تربیت در سالهای گذشته در این تحول باید در نظام آموزشی نهادینه شود.

وی یکی از چالشهای نظام تعلیم و تربیت را عدم وحدت رویه اعلام کرد و ادامه داد: جدایی و مرحله بندی تعلیم و تربیت در سنین مختلف زندگی حلقه گمشده ارتباط چرخه عمر افراد در نظام آموزشی کشور است.

مشاور وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: نباید تنها از وزارت آموزش و پرورش را توقع تعلیم و تربیت داشته باشیم بلکه این نظام باید نقطه اوج این سیستم تعلیم و تربیت کشور تلقی شود.

به گفته وی، سه عامل خانواده،مدرسه و نهادهای اجتماعی و مدنی از عوامل تعیین کننده در نظام تعلیم و تربیت هستند.

رئیس مرکز برنامه ریزی تحول بنیادین وزارت آموزش و پرورش نقش معلم و مدیران را در نظام تعلیم و تربیت مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت: بانک اطلاعاتی جهت گزینش و نحوه انتصاب مدیران بر اساس شاخص ها و معیارهای موجود باید ایجاد شود تا از ورود مدیران غیر آموزشی به این عرصه جلوگیری شود.

وی با اشاره به اینکه تمام چالش های موجود در تدوین سند ملی در شش زیر نظام تحت عنوان سند رهنامه تدوین شده است، گفت: تدوین این سند در مرحله ششم ویرایش قرار دارد.

بناییان با اعلام اینکه وزیر آموزش و پرورش رئیس ستاد تحول بنیادین است، اظهار داشت: تا کنون 86 جلسه ستاد تشکیل شده است که آقای احمدی در اکثر جلسات حضور داشته است.

وی با بیان اینکه دو مدل اجرایی و مفهومی در این سند گنجانده خواهد شد، خاطرنشان کرد: نحوه اجرای به روز یافته های نظام تعلیم و تربیت در مدارس کشور در حال بررسی است.اخبار مرتبط
کتابی درباره تحول در علوم انسانی از میرباقری : کتاب "گفتارهایی پیرامون تحو در علوم انسانی" نوشته حجت الاسلام سید محمد مهدی میرباقری از سوی مؤسسه فجر ولایت در 152 صفحه و دو هزار نسخه منتشر شده است. پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی کشور شاهد تحولات عظیمی در حوزه های مختلف بوده است، از جمله در فرهنگ عمومی رشد قابل توجهی به وجود آمده و حتی فرهنگ انقلاب به سایر کشورها نیز صادر شده است. اما در فرهنگ تخصصی تحول عمده ای ملاحظه نمی شود هرچند در این سیر گامهایی برداشته شده است. عدم نوآوری در تئوری پردازیها و نبود پژوهش بنیادین براساس مبانی اسلامی …

نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!