فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

کیمیای وصال استاد شجاعیافراد مرتبط با خبر: محمد شجاعی
تاریخ ثبت: پنج‌شنبه 19 شهریور 1388
تاریخ ویرایش: پنج‌شنبه 19 شهریور 1388
کد : 4292
تعداد بازدید: 3157

برچسب:
1. خبر
خلاصه خبر
سلسله درس‌های آیت‌الله محمد شجاعی درباره عرفان و راه‌های سلوک در کتاب «کیمیای وصال» منتشر شد.
لازمه حرکت در مسیر تزکیه نفس و خودسازی آگاهی پیدا کردن و شناخت خود است.
انسان باید بداند که پیش از زندگی دنیایی از چه زندگی‌ای برخوردار بود و چه قدر درباره حقیقت‌های هستی، معرفت داشته است.
انسان مشتاق به قرب خدا همچنین باید درباره زندگی دنیایی خود فکر کند تا بفهمد که پس از ورود به دنیا چه حجاب‌هایی او را فرا گرفته و از چه حقیقت‌هایی محروم شده است.
این آگاهی برای هر انسان علاقه‌مند به تزکیه و پاکسازی نفس ضروری است چون پس از این آگاهی می‌کوشد راهی برای پاکی از آلودگی‌ها پیدا کند.
کتاب «کیمیای وصال» متن بازنویسی شده درس‌های تزکیه آیت‌الله محمد شجاعی در سال‌های میان 1363 تا 1370 است که به شاگردانش تدریس می‌کرده است.
این درس‌های از سال 1378 به بعد از رادیو قرآن پخش ‌شد تا مورد استفاده علاقه‌مندان قرار گیرد.
کتاب «کیمیای وصال» دو فصل دارد.
فصل اول مقدمات عرفان است و فصل دوم منازل سلوک را در 10 بخش تشریح می‌کند.
«منزل یقظه»، «منزل توبه»،‌ «منزل انابه»، «منزل مراقبه»، «منزل قصد و لزوم آن در مراقبه»، «منزل عزم در طلب حق تعالی»، «منزل اراده و جایگاه آن در سلوک»، «منزل ادب»، «منزل فقر و جایگاه تحصیل آن» و «منزل انس و اهمیت تحصیل آن»، از موضوع‌های آمده در فصل دوم هستند.
انتشارات سروش این کتاب را در 246 صفحه با قیمت 4 هزار تومان منتشر کرده است.
آثار مکتوب زیر از این استاد برجسته اخلاق و عرفان و شاگرد علامه طباطبایی در فروشگاههای دفتر معارف و سایت پاتوق کتاب موجود و قابل تهیه است:
•بازگشت به هستی
•تجسم عمل و شفاعت
•حضرت بقیه الله صلوات الله و سلامه علیه
•رساله محبت به انضمام نه کلام در باب معارف الهی
•طریق عملی تزکیه (1) جلد 2
•طریق عملی تزکیه (2) جلد 3
•عروج روح
•قیام قیامت
•مبانی نظری تزکیه جلد 1
•معاد یا بازگشت بسوی خدا جلد دوم
•ملائکه
•مواقف حشر
•پنج رساله


افراد مرتبط با خبر

اخبار مرتبط
«بقیةالله»؛ کتابی از آیت الله محمد شجاعی : چاپ نخست کتاب «حضرت بقیة‌الله(صلوات‌الله و سلامه علیه)» نوشته آیت‌الله محمد شجاعی از سوی انتشارات سروش منتشر و روانه بازار نشر شد. این اثر زندگانی، اخبار غیبت، شخصیت و جایگاه حضرت مهدی(عج) را از میان روایات بررسی کرده و سپس به ظهور آن بزرگوار(عج) و رجعت از نگاه قرآن پرداخته است. به گزارش خبرگزاری ایبنا، این اثر درباره یکی از القاب آن حضرت یعنی «بقیةالله» سخن می‌گوید. هرچند به یک معنی کلی، رسول خدا(ص) و همه ائمه(علیهم‌السلام) «بقیة‌الله»‌اند؛ ولی این لقب به امام زمان(عج) اختصاص یافته است. این …


«عروج روح» استاد محمد شجاعی : کتاب «عروج روح» نوشته استاد محمد شجاعی است که علاوه بر پیشگفتار، چکیده و کتابنامه شامل دو بخش مفصل مقدمه و مرگ یا عروج روح است.


کتاب «چراغ هدایت» آیت‌الله محمد شجاعی رونمایی شد :   به گزارش فارس مراسم رونمایی «چراغ هدایت» به مناسبت ایام سوگواری سالار شهیدان و در آستانه اربعین حسینی در مؤسسه انتشاراتی سروش برگزار شد. * باید غبار از کتاب عاشورایی برداشته شود رمضانی معاون فرهنگی انتشارات سروش در ابتدای این مراسم گفت: کتاب «چراغ هدایت» مجموعه‌ای از بیانات و سخنرانی‌های آیت‌الله محمد شجاعی است که در رادیو قرآن پخش شده است و ما این بیانات را ضبط و مدون کرده‌ایم. وی افزود: از آنجایی که این کتاب آثار پیاده شده از سخنرانی این شخصیت بزرگ در …

نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!