فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

انقلاب، زمینه ها و ریشه های آنتاریخ ثبت: پنج‌شنبه 12 فروردین 1389
تاریخ ویرایش: چهارشنبه 11 فروردین 1389
کد : 6059
تعداد بازدید: 3778

برچسب:
1. خبر
خلاصه خبر
«انقلاب اسلامی، زمینه ها و ریشه های آن» تحقیق دکتر محمدرحیم عیوضی، عضو هیئت علمی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین از سوی دفتر نشر معارف منتشر شد.
نویسنده در این کتاب سعی کرده است با بررسی و تأمل در پدیده انقلاب اسلامی، تصورات و ادراکات پیشین مخاطبان کتاب ـ که عمدتاً دانشجویان و جوانان هستند ـ از پدیده انقلاب اسلامی را تصحیح و نگاهشان را تعمیق نماید.
نویسنده در بخش اول کتاب به انقلاب اسلامی و تقابل با انسان انقلابی عصر جدید میپردازد و نظریات شکل‌گیری انقلاب را از مناظر روانشناسی و جامعهشناسی مورد بررسی قرار میدهد.
در بخش دوم، انقلاب اسلامی از نگاه انقلابیون و تحلیلگران بیرونی بیان میشود. چرایی و چگونگی شکلگیری و پیروزی انقلاب اسلامی در بخش سوم بررسی میشود. بخش چهارم با نگاهی تاریخی به انقلاب مشروطیت و دوران پهلوی و سه مسئله تغییر، هویت و استقلال میپردازد. انقلاب اسلامی و قانون اساسی عنوان بخش پنجم کتاب است که گزارشی کوتاه از قانون اساسی ارائه میکند.
نویسنده در بخش آخر هم به بازتاب و صدور انقلاب اسلامی و دیدگاههای صاحبنظران داخلی و خارجی در این زمینه میپردازد.
«انقلاب اسلامی و زمینهها و ریشههای آن» در 336 صفحه و تیراژ 2000 نسخه و با قیمت 27000 ریال به سفارش معاونت پژوهشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها از سوی دفتر نشر معارف منتشر شد.
برای تهیه این کتابها می‌توانید از طریق سایت nashremaaref.ir و فروشگاههای دفتر نشر معارف (تهران 88911212-021) و (قم 7735451-0251) و (دفتر مرکزی 7744616-0251) اقدام نمائید.

کتب مرتبطنظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!