فراخوانی فراخوانی ...

بازچاپ کتاب های بنت الهدی

1227 بازدید

تاریخ ثبت اطلاعات : چهارشنبه 9 تیر 1389

تاریخ ویرایش اطلاعات : چهارشنبه 9 تیر 1389

کد : 6758

مدیر عامل بنیاد اندیشه اسلامی از دریافت مجوز بازچاپ کتاب‌های شهید بنت‌الهدی صدر خبر داد و گفت: تمامی کتاب‌های این بانوی شهید را با طراحی و صفحه‌بندی جدید منتشر می کنیم._
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از اداره کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مهدی گلجان، مدیر عامل بنیاد اندیشه اسلامی، اظهار داشت: خوشبختانه موفق شدیم مجوز نشر کتاب بنیاد اندیشه اسلامی را از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بگیریم و از این پس به طور جدی به فعالیت در حوزه انتشار کتاب خواهیم پرداخت.

گلجان افزود: تجدید چاپ همه کتاب‌های شهید بنت‌الهدی در قالبی جدید با طراحی و صفحه‌بندی جدید صورت خواهد گرفت و این مساله برای ما جنبه تبرک و تقدس دارد که شروع فعالیت مجدد بنیاد در حوزه نشر با تجدید چاپ کتاب‌های این بانوی شهید باشد.

شهیده بنت‌الهدی صدر فرزند علامه سید حیدر صدر و خواهر شهید آیت‌الله سید محمدباقر صدر بود. وی تحصیلات عالی خود را در حوزه ادبیات، اصول، فقه و علم حدیث در نجف اشرف و نزد برادرش سید اسماعیل و سید محمدباقر فرا گرفت و با مطالعه در مباحث فقهی و اخلاقی و تفسیری به درجه اجتهاد رسید. او پس از چندی با سلاح علم و ایمان برای هدایت زنان عراق تلاش جدیدی را آغاز کرد و با تحت نظر گرفتن مدارس مختلف دختران در شهرهای کاظمین و بغداد در تربیت دختران مسلمان نقش مهمی داشت.

وی 23 جمادی الاولی سال 1400 هجری قمری توسط دولت عراق به دلیل مبارزات مذهبی و سیاسی و طرفداری از برادرش شهید صدر در زندان به شهادت رسید.

از جمله کتاب‌های بنت‌الهدی صدر می‌توان به الفظیله تنتصر، المراة مع النبی، الباحثه عن الحقیقه، لیتنی کنت اعلم، مذکرُات الحج و کلمه و دغوه اشاره کرد.

اخبار مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر