فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

خلاصه آثار شهید مطهریتاریخ ثبت: سه‌شنبه 22 تیر 1389
تاریخ ویرایش: سه‌شنبه 22 تیر 1389
کد : 6945
تعداد بازدید: 7809

برچسب:
1. خبر
خلاصه خبر
مدیر فروش انتشارات دانشگاه امام صادق(ع) با اعلام این که این مرکز تاکنون هشت دفتر از «خلاصه آثار استاد شهید مرتضی مطهری» را بر اساس 48 عنوان از تالیفات این اندیشمند اسلامی منتشر کرده است، از تداوم این روند خبر داد و اظهار داشت: این کتاب‌ها در شمار دروس رشته «اصول و عقاید» دانشگاه امام صادق(ع) هستند.

ابوالفضل قاموس در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، با اشاره به این که پیش‌بینی می‌شود تدوین مجموعه این دفاتر تا 12 عنوان ادامه یابد، گفت: این کتاب‌ها در شمار منابع درسی این دانشگاه محسوب می‌شوند که با نظارت دکتر علی‌اصغر خندان و به کوشش مرکز تحقیقات دانشگاه امام صادق(ع) گردآوری شده‌اند.

وی افزود: از تدریس این مجموعه دفاتر تلخیص شده آثار استاد مطهری در این مرکز، بیش از هشت سال می‌گذرد. در این طرح آن دسته از آثار این متفکر و فیلسوف اسلامی که قابلیت خلاصه‌شدن را داشتند، جای دارند و از خلاصه‌کردن آثار فلسفی استاد و کتاب‌هایی نظیر «داستان راستان» که ساختار آنها قابل خلاصه‌شدن نیست، خودداری شده است.

قاموس درباره این موضوع که تصور عام از خلاصه‌کردن، تحریف یا ناقص‌شدن مطالب است، توضیح داد: گردآوری این دفاتر بر اساس اصلوب علمی انجام شده‌اند و در تدوین آنها سعی شده است با ادای حق مطالب، تمامی خوانندگان با مطالعه آنها از اصل آثار آیت‌الله استاد شهید مطهری با خبر شوند.

وی با اشاره به قوت این کار که جای تحریفی در آن باقی نمی‌گذارد، تصریح کرد: محور نگارش این مجموعه‌ها بر اساس مخاطبان عام است. همچنین از آنجا که یکی از مولفه‌های ترویج کتاب و کتابخوانی، حجم آثار به شمار می‌رود، این دفاتر می‌کوشند در حجمی متناسب ارایه دهنده آرا و اندیشه‌های استاد مطهری باشند.

مدیر مسوول فروش انتشارات دانشگاه امام صادق(ع) درباره نام‌های هریک از این دفاتر هشت‌گانه گفت: اغلب این اسامی در هیچ یک از آثار استاد مطهری مشاهده نمی‌شوند، بلکه موضوعاتی‌اند که استاد مطهری در میان آثار و تالیفاتش به آنها پرداخته است. از این میان می‌توان جلد چهارم این مجموعه که «مقام زن» نام دارد را مثال زد. در این دفتر مباحث مرتبط با مقام زن بر اساس کتاب‌های «نظام حقوق زن در اسلام»، «مساله حجاب» و «اخلاق جنسی در اسلام و جهان غرب» از آثار استاد گردآوری شده‌اند.


اخبار مرتبط
نرم‌افزار کتاب‌های شهید مطهری ویژه تلفن همراه تولید شد : بنیاد علمی و فرهنگی شهید مرتضی مطهری برای نخستین بار نرم‌افزار آثار استاد شهید مرتضی مطهری ویژه تلفن همراه را با عنوان «کتابخانه مطهر» تهیه و تولید کرد.  نرم‌افزار «کتابخانه مطهر» شامل نسخه‌های قابل استفاده در ویندوز، جاوا و اندروید است که 67 اثر استاد مطهری را شامل می‌شود. نسخه اندروید نرم‌افزار کتابخانه مطهر قابل نصب بر روی گوشی‌های موبایل اندروید 2.2 به بالا با قابلیت قفسه‌بندی مجازی 67 جلد از کتب استاد مطهری (همراه با تصویر جلد کتاب‌ها) است، همچنین …

نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!