فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

مجموعه آثار موسوی گرمارودی تجدید چاپ شدافراد مرتبط با خبر: سید علی موسوی گرمارودی
تاریخ ثبت: پنج‌شنبه 26 اسفند 1389
تاریخ ویرایش: پنج‌شنبه 26 اسفند 1389
کد : 8417
تعداد بازدید: 1294

برچسب:
1. خبر
خلاصه خبر
پنج دفتر شعر از مجموعه سروده‌های سیدعلی موسوی گرمارودی توسط انتشارات سوره مهر در سال 89 تجدید چاپ شد.\
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از پایگاه خبری سوره مهر، این پنج دفتر طی سال 1389 توسط انتشارات سوره‌مهر منتشر و تجدید چاپ شده‌اند.

موسوی گرمارودی درباره «گوشواره عرش» که مجموعه اشعار آیینی اوست، گفت: این مجموعه اشعار آیینی من از ۱۶ سالگی و سرودن نخستین شعرم در مدح امام علی(ع) تا آخرین سروده‌هایم را شامل می‌شود. همچنین در ابتدای این کتاب سه مقاله به عنوان مقدمه آورده‌ام.

وی در توضیح مقاله‌های این کتاب تشریح کرد: نخستین مقاله مربوط به کتاب «چراغ صاعقه» است که سال‌ها پیش و به درخواست مولف این کتاب آن‌را نوشته‌ام، دومین مقاله در نقد کتاب «گنجشک و جبرئیل»، مجموعه سروده‌های آیینی زنده‌یاد «سیدحسن حسینی» نوشته شده و سومین مقاله نیز در نقد شعرهای آیینی زنده‌یاد «قیصر امین‌پور» به نگارش درآمده است.

«بر آشفتن گیسوی تاک» مجموعه غزل‌ها و «تا محراب آن دو ابرو» مثنوی‌های گرمارودی را شامل می‌شود.

دو مجموعه دیگر این شاعر «سفر به فطرت گلسنگ» و «پیوند زیتون بر شاخه ترنج» نام دارد.

وی درباره این دو کتاب اظهار داشت: «سفر به فطرت گلسنگ» مجموعه شعرهای چکامه(قصیده) و قطعه و دفتر شعر «پیوند زیتون بر شاخه ترنج» شعرهای نیمایی و سفیدم را دربرمی‌گیرد.

آخرین دفتر شعر گرمارودی «خواب ارغوانی» است که به گفته او مجموعه سروده‌هایش درباره شهدای جنگ تحمیلی و شهدای زمان انقلاب را شامل می‌شود.

این مجموعه شعر از تولیدات دفتر آفرینش‌های ادبی حوزه هنری است که در تیراژ 2500 نسخه توسط انتشارات سوره‌مهر تجدید چاپ شد.

افراد مرتبط با خبر

اخبار مرتبط
«کتیبه دوازده بند محتشم کاشانی» منتشر شد : کتاب صوتی «کتیبه دوازده بند محتشم کاشانی» نوشته سیدعلی موسوی گرمارودی با صدای «علی معلم دامغانی» منتشر شد. چندی پیش انتشارات «دفتر نشر فرهنگ اسلامی» کتابی را با عنوان «کتیبه دوازده بند محتشم کاشانی» منتشر کرد که این اثر دارای فایل صوتی با صدای گرم علی معلم دامغانی است که دفتر نشر فرهنگ اسلامی مطالعه و گوش دادن به اشعار این کتاب صوتی را در ایام محرم به مخاطبان پیشنهاد می‌کند. این کتاب صوتی کاری از «مهدی امین فروغی» است که از مشاوران تولید می‌توان …


گفت وگو با دکتر گرمارودی درباره «به کوتاهی آه به بلندای ماه» : رویکرد کتاب «به کوتاهی آه، به بلندای ماه: زندگی خاتون کبریا حضرت زهرا سلام‌الله علیها»، پرداختن به جنبه‌های بشری زندگی حضرت زهرا (س) نه کرامات و خارق عادتهای زندگی آن حضرت است از آن رو که مؤلف نیازی به ذکرشان ندیده است چرا که به تعبیرش: « زندگی حضرت زهرا (س)، خود برترین کرامت است.»گرمارودی کتاب را برای مخاطب عام نوشته است با هدف الگوگیری و نه به گفته خودش برای دانشجویان رشته تاریخ. همین باعث شده است که از پرداختن به موضوعهایی دیگر درباره زندگی حضرت زهرا (س) که مخاطب امروز به خصوص …


گفتگو با علی داوودی به بهانه شناختنامه گرمارودی : تدوین شناخت‌نامه از شاعران و نویسندگان معاصر کشورمان از جمله کارهای با ارزشی است که موسسه شهرستان ادب با کمک شاعران و نویسندگان مطرح جوان این کار را در دست دارد و چند عنوان از مجموعه این شناخت نامه‌ها تقریبا به مراحل پایانی رسیده است. علی داودی هم یکی از شاعران و نویسندگان این مجموعه است که نوشتن شناخت نامه علی موسوی گرمارودی را در دست دارد. برای آگاهی از کم و کیف تالیف این شناختنامه، اینکه در چه مرحله‌ای قرار دارد، اهمیت نوشتن شناخت نامه در ادب فارسی و همچنین ضرورت نوشتن شناخت نامه درباره …

نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!