فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

قبله مایل به توناشر کتاب : فصل پنجم
نوع جلد: جلد نرم
قطع: رقعی
سال نشر: 1394
شمارگان: 2500
چاپ جاری: 19
تعداد صفحات: 80
وزن(گرم): 169
تاریخ ثبت: سه‌شنبه 27 اردیبهشت 1390
تاریخ ویرایش: جمعه 17 اردیبهشت 1395
کد : 8694
تعداد بازدید: 6736
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

80000 ریال
معرفی کتاب
شاعر در این اثر از قالب های متنوعی چون غزل، چهارپاره، بحر طویل، مثنوی، قصیده، دوبیتی و رباعی برای نظم مضامین ذکر شده بهره برده است. مقدمه «قبله مایل به تو» با قلم سید علی موسوی گرمارودی به رشته تحریر درآمده و دیباچه آن نیز به خط محمدعلی مجاهدی، شاعر آیینی، است.
شاعر در این اثر جدید، برخلاف مجموعه اخیرش، علاوه بر موضوعات آیینی در موضوعات آزاد و عاشقانه نیز سروده است.

گزیده کتاب
نسیمی آشنا از سوی گیسوی تو می آید
نفس هایم گواهی می دهد بوی تو می آید

شکوه تو زمین را با قیامت آشنا کرده
و رقص باد با گیسوی تو محشر به پا کرده

زمین را غرق در خون خدا کردی خبر داری؟
تو اسرار خدا را بر ملا کردی خبر داری-

جهان را زیر و رو کرده است گیسوی پریشانت
از این عالم چه می خواهی همه عالم به قربانت


مرا از فیض رستاخیز چشمانت مکن محروم
جهان را جان بده، پلکی بزن، یا حی یا قیوم

خبر دارم که سر از دیر نصرانی در آوردی
و عیسی را به آیین مسلمانی در آوردی

خبر دارم چه راهی را بر اوج نیزه طی کردی
از آن وقتی که اسب شوق را مردانه هی کردی

تو می رفتی و می دیدم که چشمم تیره شد کم کم
به صحرایی سراسر از تو خالی خیره شد کم کم

تو را تا لحظه ی آخر نگاه من صدا می زد
چراغی شعله شعله زیر باران دست و پا می زد

حدود ساعت سه ، جان من می رفت آهسته
برای غرق در دریا شدن می رفت آهسته

بخوان! آهسته از این جا به بعد ماجرا با من
خیالت جمع ای دریای غیرت خیمه ها با من

تمام راه بر پا داشتم بزم عزا در خود
ولی از پا نیفتادم ، شکستم بی صدا در خود

شکستم بی صدا در خود که باید بی تو برگردم
قدم خم شد ولیکن خم به ابرویم نیاوردم

نسیمی آشنا از سوی گیسوی تو می آید
نفس هایم گواهی می دهد بوی تو می آید


شاعر
سید حمیدرضا برقعی
حمیدرضا برقعی، شاعر آئینی جوان کشور و شاگرد استاد محمدعلی مجاهدی(پروانه) است که مجموعه اشعار آیینی «طوفان واژه ها» وی با استقبال زیادی مواجه شده است. این شعرها که طی سال های 84 تا 86 سروده شده است. شاعر، هدفش از سرودن این اشعار را برقراری تعامل بیشتر و بهتر میان شعر آیینی عامه پسند و قابل ارائه در هیات های مذهبی، خاص پسند و قابل ارائه در همایش های جدی ادبیات مطرح کرده است. موضوعات مهدوی، علوی، فاطمی و عاشورایی بیشترین حجم این مجموعه را به خود اختصاص داده اند.


نویسنده مقدمه کتاب
سید علی موسوی گرمارودی
سیدعلی موسوی گرمارودی، در سال 1320 در قم دیده به جهان گشود. این شاعر از سال 1348 فعالیت های ادبی و هنری خویش را آغاز کرد که از همان آغاز، با سرایش شعرهایی با مضمون و محتوای اسلامی همراه بود. این شاعر توانست جایزه شاعر برگزیده انقلاب اسلامی و لوح ویژه دست خط حضرت امام(ره) را از آن خویش کند. توانایی گرمارودی در سرایش شعر سپید آیینی در ادبیات معاصر، مشهور است. قصیده های او به باور برخی کارشناسان، از نمونه های خوب قصیده در ادب پارسی معاصر محسوب می شود. از دیگر فعالیت های گرمارودی، می توان به سردبیری او …

محمدعلی مجاهدی (پروانه)
محمد علی مجاهدی متخلص به (پروانه) در سال هجری شمسی1322 در قم به دنیا آمد، پدر ایشان مرحوم آیت الله میرزا محمد مجاهدی تبریزی است. وی تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در زادگاهش به پایان برد و پس از اخذ مدرک کارشناسی حقوق قضایی چند سالی به تحصیل علوم حوزوی و بررسی متون منظوم پارسی و تحقیق درباره شعر آیینی و تجزیه و تحلیل مولفه های آن پرداخت و اکنون نیز در همین وادی قلم میزند. مجاهدی تاکنون آثار متعددی را در حوزه تالیف و تدوین در قلمرو شعر و ادب فارسی عرضه کرده است که از این میان می توان به فغان دل (مجموعه …


ناشر کتاب

اخبار کتاب
اشعاری دور از غلو و مشرف به تاریخ و روایت‌ها : حمیدرضا برقعی شاعر هیئت است. شعر هیئت در عین پرمغزی باید روان و آسان فهم باشد و در عین شاعرانگی پاسخگوی طبع تشنه مستمع منتظر. شاعر «قبله مایل به تو» اشراف خوبی به تاریخ و روایت‌ها دارد و در عین حال غلو هم نمی‌کند. به گزارش فارس، حریم و حرمت، همان نکته باریک‌تر از مویی است که باعث شده سرایندگان و گویندگان و خوانندگان از اهل بیت علیهم السلام، در طی قرون و اعصار با وجود علم به این موضوع از یک سو و اشراف دقیق تاریخی و دسترسی به منابع و توجه و تفکر و تفحص و تلمذ مقاتل و کتب اصیل سیره، از …


رونمایی از «طوفان واژه ها» به خط بریل : مراسم رونمایی از مجموعه آثار سیدحمیدرضا برقعی به خط بریل عصر روز ۲۲ آذرماه، برگزار شد.


سه شنبه؛ رونمایی از «تحریرهای رود» برقعی در کتابخانه ملی : کتاب و لوح صوتی «تحریرهای رود» که شامل 14 شعر عاشورایی سه شنبه 19 آبان ماه در کتابخانه ملی رونمایی می شود.
نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!