فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

شماره جدید ماهنامه «سوره اندیشه» منتشر شدتاریخ ثبت: پنج‌شنبه 20 مرداد 1390
تاریخ ویرایش: چهارشنبه 19 مرداد 1390
کد : 9160
تعداد بازدید: 1455

برچسب:
1. خبر
خلاصه خبر
شماره جدید ماهنامه فرهنگی تحلیلی سوره اندیشه از سوی حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی منتشر شد.

این ماهنامه به بخش‌های مختلفی چون سبک زندگی، نظام اجتماعی، نظریه اجتماعی، تفکر، هنر و ادب و تاریخ می‌پردازد.

ابعاد و ویژگی‌های مفهومی درآمد در جامعه امروزی اثر حمید مقصودی، سیمای خانواده نوشته مهندس معلمی، عاقبت فرار از مکتب به قلم اقبال قاسمی پویا و دشمنان امید اثر اسماعیل باوند از جمله موضوعاتی هستند که در بخش سبک زندگی این نشریه مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

از وحدت قدسی تا کثرت عرفی اثر احمد راهدار، سیاست متعالی؛ برترین جایگزین سیاست سکولار اثر علیرضا صدرا و دست نامرئی بازار به جای مشیت الهی نوشته مسعود درخشان موضوعاتی هستند که در بخش نظام اجتماعی این نشریه مورد بررسی و توجه قرار گرفته‌اند.

استحاله معرفت شناسی و تقدم گفتگوی فرهنگی اثر مهدی ناظمی قره باغ، چیستی فلسفه علم به قلم محمد تقی موحد ابطحی، فلسفه علوم اجتماعی نوشته مهدی محمدی، مفارقت در بستر مشابهت اثر منوچهر آشتیانی و اشاراتی به وضع علوم انسانی در ایران به قلم رضا داوری اردکانی برخی مقالات منتشر شده در بخش نظریه اجتماعی این ماهنامه هستند.

تأملی درباره پیدایش تاریخ فلسفه و فلاسفه اثر سعید زیبا کلام، هانری کربن و تاریخ نگاری فلسفه اسلامی نوشته مالک شجاعی و تبیین صدرایی از انسان راه حلی برای مشکل آزادی به قلم زهیر انصاریان برخی مقالاتی هستند که در بخش تفکر این نشریه مورد اهتمام بوده‌اند.

روایتی از معضلات و نابسامانهای زندگی شهری اثر زکیه السادات طباطبایی لطفی، پیرامون آثار انتقادی نسبت به معماری مدرن نوشته مهرداد قیومی بیدهنی، پیش گفتاری بر نشانه شناسی و فضای شهری اثر امیر علی نجومیان و شهر و شهرسازی اسلامی اثر حسن بلخاری برخی موضوعات مورد بررسی در بخش هنر و ادب به شمار می‌روند.

تاریخ نگاری ناسیونالیستی معاصر ایران و پایه گذاری اوهام تاریخی مقدس اثر علی محمد طرفداری، نادرستی فرضیه‌های نژادی نوشته شاپور رواسانی و اندیشه های فلسفی- اعتقادی ایرانیان به قلم محمد دشتی برخی از مقالاتی هستند که در حوزه تاریخ مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

گفتنی است این نشریه به همراه دیگر نشریات جبهه فرهنگی انقلاب در فروشگاه موسسه کتاب فردا و سایت پاتوق کتاب توزیع می شود و قابل تهیه است.


اخبار مرتبط
«اقتصاد مقاومتی»، پرونده این شماره سوره اندیشه : هجدهمین شماره از مجله سوره اندیشه ویژه آذر و دی ماه 93، حاوی یادداشت ها و گفتگوهایی پیرامون «رهایی از سیطره اقتصاد با اقتصاد مقاومتی» امروز روی کیوسک های مطبوعاتی قرار گرفت.


سوره اندیشه «ماهیت فساد در ایران» را بررسی کرد : نوزدهمین شماره مجله تحلیلی سوره اندیشه (بهمن و اسفند 93) با پرونده «ماهیت فساد در ایران» منتشر شد.


شماره جدید مجله «سوره اندیشه» منتشر شد : جدیدترین شماره مجله «سوره اندیشه» با پرونده‌هایی برای «سبک زندگی»، «علوم مهندسی»، «تاریخ اسلام»، «حوزه علمیه» و ... به همراه ضمیمه فرهنگی هنری اسفار منتشر شد. به گزارش خبرگزاری فارس، در بخش «سبک زندگی» شماره جدید مجله سوره اندیشه، پرونده معماری و شهرسازی را می‌بینیم و این مهم که چه ارتباطی بین سبک زندگی از سویی و معماری و شهرسازی ما از سوی دیگر وجود دارد، به استاد صاحب‌نامی چون مهدی حجت برمی‌خوریم و این سؤال که معماری ما چگونه پدید آمده است و ما را …


یازدهمین جشنواره شعر و داستان جوان سوره آغاز به کار کرد : یازدهمین جشنواره شعر و داستان جوان سوره دقایقی پیش با حضور شاعرانی از سراسر کشور در پردیس سینمایی بهمن سنندج آغاز شد. یازدهمین جشنواره شعر و داستان جوان سوره دقایقی پیش با حضور شاعران جوان و پیشکسوت سراسر کشور کار خود را آغاز کرد در این مراسم علیرضا قزوه مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری و علیرضا شهبازی استاندار کردستان همچنین امین مرادی رئیس حوزه هنری کردستان سخنرانی می‌کنند. بر اساس این گزارش در این مراسم قرار است از سه پیشکسوت ادبیات کردستان با نامهای مرحوم عبدالرحمن شرف کندی …

نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!