فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

موسسه فرهنگی - هنری راه فخرالائمهتاریخ ثبت: پنج‌شنبه 28 مهر 1390
تاریخ ویرایش: یکشنبه 23 آذر 1393
کد : 9412
تعداد بازدید: 686معرفی
دفتر فرهنگی فخرالأئمه(علیهم ‏السّلام) با هدف نشر و ترویج معارف شیعی و تبیین فرهنگ اهل بیت(علیهم‏ السّلام) به همّت چند تن از طلاب حوزه علمیه قم و با مدیریت حجت الاسلام و المسلمین حاج احمد پناهیان، در سال 1379 تأسیس شده است. این دفتر که طی قوانین ثبت رسمی موسسات، تحت عنوان موسسه خدمات فرهنگی شید به شماره 216 به ثبت رسیده است، تلاش دارد با شناخت راهکارهای ارائه شده در بیانات امام راحل(قدس‎‏سره) و رهبر معظّم انقلاب(مدظلّه‎العالی) در راستای هدف فوق، قدم‏ هایی ـ هرچند کوچک ـ بردارد و با عنایت الهی و تفضّلاتِ اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم‏ السلام) تاکنون توفیقاتی نیز داشته است که از آن جمله می‎توان به بعضی از این موارد اشاره کرد:
1. کتاب «شعاعی از نیّر اعظم»؛ رهیافتی به منظومه فکری رهبر معظّم انقلاب(مدظلّه‏ العالی) درباره پیامبر اعظم(صلّی‏ الله‏ علیه‏ و‏آله)؛ کتاب برگزیده موسسه تنظیم و نشر آثار مقام معظّم رهبری(مدظلّه‏ العالی)؛ ناشر: انتشارات سروش.
2. کتاب«هیأت»؛ فضیلت و آداب مجالس ذکر اهل بیت(علیهم‏ السّلام) در سیره ائمه هدی و بیانات حضرت امام خمینی(قدس سرّه) و رهبر معظم انقلاب(مدّ‏ظلّه‏ العالی)؛ منتشر شده توسط انتشارات نهاد نمایندگی مقام معظّم رهبری در دانشگاهها (نشر معارف).
3. کتاب«اکسیر اعظم»؛ رهیافتی به منظومه فکری رهبر معظّم انقلاب(مدّ‏ظلّه‏ العالی) درباره اتحّاد ملّی و انسجام اسلامی(در 2 جلد)؛ منتشر شده توسط مرکز پژوهش‏های اسلامی صداوسیما.
4. مجموعه کتاب «نورباران»؛ کلمات قصار موضوعی رهبر معظّم انقلاب مدّظلّه‏ العالی (در 9مجلد)؛ به سفارش دفتر مقام معظّم رهبری مدّ ظلّه العالی (در دست انتشار).
5. کتاب، نرم‏افزار و نمایشگاه«دست پنهان»؛ نگاهی به تاریخچه، مبانی فقهی و بازتاب‏های قمه‏ زنی در افکار عمومی و رسانه‏ های بین‏ المللی؛ به سفارش اداره کلّ فرهنگ و ارشاد اسلامی.
6. کتاب«فرهنگ و تربیت»؛ در بیان امام خمینی(قدسّ‏ سرّه) و رهبر معظّم انقلاب(مد‏ظلّه‏ العالی)؛ به سفارش جامعه المصطفی العالمیه.
7. کتاب «بلاغ»؛ راهکارهای اصلاح حوزه‏ های علمیّه از منظر امام راحل(قدسّ‏ سرّه) و رهبر معظّم انقلاب(مد‏ظلّه‏ العالی)؛ منتشر شده توسط انتشارات جامعه مدرسین حوزه علمیّه.
8. کتاب «جامعه بهشتی»؛ اصلاح الگوی مصرف در کلام بیان امام خمینی(قدسّ‏ سرّه) و رهبر معظّم انقلاب (مد‏ظلّه‏ العالی)؛ نشر معارف.
9. کتاب «ولایت فقیه کانون اقتدار و اقتدار» در بیان امام خمینی(قدسّ‏ سرّه) و رهبر معظّم انقلاب(مد‏ظلّه‏ العالی) و علمای اعلام؛ به سفارش سازمان بسیج مستضعفین، کانون فرهنگ و تربیت.
10. کتاب «مبانی دینی استکبار ستیزی و اصول مواجهه با نظام سلطه» از دیدگاه حضرت امام خمینی(قدسّ‏ سرّه) و رهبر معظّم انقلاب(مد‏ظلّه‏ العالی)؛ به سفارش سازمان اوقاف.
11. کتاب «قیام لله»؛ گذری بر مبانی دینی بیداری اسلامی، از دیدگاه مقام معظم رهبری(مد‏ظلّه‏ العالی)؛ انتشارات نشر فاطمه(سلام ‏الله‏ علیها).
12. کتاب «نصرت الهی»؛ بیداری اسلامی از دیدگاه حضرت امام خمینی(قدسّ‏ سرّه) و رهبر معظّم انقلاب (مد‏ظلّه‏ العالی)؛ نشر ولاء منتظر.

گردآوری کتاب
شعاعی از نیر اعظم رهیافتی به منظومه فکری رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای درباره حضرت محمد مصطفی (ص)
در سال 1385 که از سوی رهبر انقلاب، سال پیامبر اعظم(ص) نام گذاری شد، تلاش های علمی و عملی بسیاری در راستای شناسایی ابعاد گوناگون شخصیت، سیره، آموزه ها و درس های پیامبر گرامی اسلام در ایران و جهان اسلام صورت گرفت. از جمله این تلاش ها در عرصه علمی، تألیف کتاب هایی درباره پیامبر اکرم(ص) بود که هرکدام به سهم خود، تبیین کننده سیمای آن خورشید یگانه بوده اند؛ گرچه همگی در آیینگی و بازتاباندن نور آن، یکسان نیستند. شاید نمونه ای از بهترین کتاب هایی که در این سال منتشر شد، گردآوری علمی و محققانه سخنان رهبر …

شکوه فرمان
مجموعه فاخر «شکوه فرمان» تلاشی است در جهت تنظیم و تدوین مطالبات و فرامین مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در سفر پر برکت معظم له به قم المقدسه مورخه 89/7/27، امید آنکه مورد استفاده نظری و کاربردی مجموعه ها و اشخاص علمی و اجرایی در سطح استان و کشور قرار گیرد. این مطالبات در شش بخش و بر اساس تاریخ دیدارها گردآوری شده است. انشاالله که این تلاش جمعی توانسته باشد قدمی هر چند ناچیز در مسیر تحقق مطالبات مقام عظمای ولایت برداشته باشد.

نصرت خدا (تجلی بیداری اسلامی)
روز ۲۴ آبان‌‌ماه سال ۱۳۸۹ بود که رهبرمعظمانقلاب به مناسبت ایام حج، در پیامی به ملت‌های مسلمان، «فردا»ی متفاوتی را برای جهان اسلام نوید دادند: گسترش موج بیداری اسلامی در دنیای امروز، حقیقتی است که فردای نیکی را به امت اسلامی نوید می‌دهد… امروز برخلاف سی سال پیش، رژیم صهیونیستی دیگر یک هیولای شکست‌ناپذیری نیست؛ برخلاف دو دهه پیش، امریکا و غرب تصمیم‌گیران بی چون و چرا در خاورمیانه نیستند… و در نقطه مقابل، حرکت بیداری اسلامی در حال پیشروی و عمق‌یابی روزافزون است. هرچند، این دیدگاه …


تحقیق و تنظیم کتاب
قیام لله: گذری بر مبانی دینی بیداری اسلامی
با وجود صحنه های واضح و آشکار از ریشه ها و مظاهر اسلامی در میدان وسیع کشورهای در حال قیام(در نهضت بیداری اسلامی)، باز هم برخی از تفسیر صحیح و رسا درباره این جریان باز ماندند و آن را معلول تحرکات مخفیانه سرویس‏های جاسوسی دشمن پنداشته و یا سعی می‏ کنند با تعابیری مجمل و نامفهوم از«بیداری اسلامی» در این که این انقلاب ها با مقاصد و اهداف اسلامی در حال شکل گیری و تکوین است، ابهام ایجاد نمایند. اما «سخن از بیداری اسلامی، سخن از یک مفهوم نامشخص و مبهم و قابل تأویل و تفسیر نیست؛ سخن از یک واقعیت خارجیِ …

ولایت فقیه: سایه ی حقیقت عظمی در بیان حضرت امام خمینی (قدس سره) و رهبر معظم انقلاب (مد ظله العالی)
نعمت الهی و هدیه والای شریعت ناب محمدی (صلی الله علیه و آله) اگر قدرشناسی نشود و شکرش بجای آورده نشود، بیم عذابی سخت و فتنه‏ ای عظیم، اجتناب‏ ناپذیر است. اصل «ولایت فقیه»، این نقطه درخشان نظام اسلامی که در گذر زمان و حیات پربرکت خود، به خوبی ضرورت وجودی خود را به اثبات رسانده، برای تعالی و رشد هر چه والاتر این نهضت پویا نیز نیازمند تبیین، ترویج و تحقّق علمی و عملی در عمق وجود آحاد و عناصر شکل‏ دهنده و تعالی‏ بخش این نظام به ویژه نخبگان علمی، فرهنگی و سیاسی است. اگر چه ده ‏ها جلد کتاب و صدها …نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!