فراخوانی فراخوانی ...

یک کارگاه، یک نشست و یک حاشیه!

پنج‌شنبه 18 اردیبهشت 1393

هر چند بناست اینجا کتابخانه باشد ، لیکن گاهی اتفاقات کتابی را هم مطرح کنیم بد نیست. انشالله که این ها استثنا بماند و اصل همان معرفی کتاب بماند:


اول:

مدتی است موسسه سراج اندیشه با هدایت و مدیریت حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج عباس محسنی سیر مطالعاتی آثار و اندیشه های شهید آوینی را با عنوان «نسیم حیات» راه انداخته اند. 

طرح اصلی این دوره ها را می توانید از اینجا دریافت کنید.

و آثار شناسی شهید آوینی و معرفی کتب ایشان.

لیکن مطالعه ی موضوعی مقالات سید شهیدان اهل قلم و بعد هم حضور حاج آقا در کارگاه ها بصورت مداوم ، یکی از بهترین فرصت های مطالعاتی است. چرا که اصل در این سیر ، کیفیت است و برای همین گروه ها حداکثر 20 نفره باید باشند. هرچند دو سال سیر مطالعاتی آن هم آوینی بیشتر از این را هم پای کار نخواهد داشت. اما مباحثه ی هفتگی و بعد حضور استاد برای یک جمع کوچک بسیار کاربردی است.

فارغ از این طرح ، خود شهید آوینی از جمله متفکرینی است که خواندن آثارش آدم را از «عادات» می کند ، پرورش می دهد و تازه پرواز ...آوینی مخاطبش را در خودش هم نگه نمی دارد. سوال ایجاد می کند و راه تفکر را یاد می دهد. راهی که از «خلاف آمد عادت» ناشی می شود. اینکه از بدیهیاتی که برایمان ساخته اند رها شویم و فکر کنیم و .... البته زندگی. یعنی در سیر مطالعاتی آوینی تازه بعد از فهمیدن باید عمل کنی.آن هم نه فعالیت فرهنگی ، که باید زندگی اش کنی. به قول یوسفعلی میرشکاک باید «بزی ای» . 

علی ایحال در روز 21 فروردین امسال ، اولین کارگاه گروه های مطالعاتی نسیم حیات در سالن جلسات حوزه هنری فارس تشکیل شد:

برای اطلاعات بیشتر و یا راه اندازی گروه مطالعاتی با موسسه سراج اندیشه که در طرح نامه معرفی شده است تماس بگیرید.


دوم:

بعد از کارگاه فوق هم نشستی بود با فعالین فرهنگی و مسئولین موسسات فرهنگی شیراز با عنوان «چرا آوینی؟» . هرچند در این نشست موضوع بیشتر اطراف دانستن بود ، لیکن با نگاه به اندیشه های تمدنی شهید آوینی ....


و البته باید از مهدی آقای نجابت که اخیراً زمام امور حوزه هنری فارس را دست گرفته اند و با نگاهی هنرمندانه و انقلابی سعی در پویایی حوزه دارند تشکر کرد که همه اینها مرهون زحمات ایشان دانست.:


سوم:

و یک حاشیه:

روز جمعه 22 فروردین ماه در ایام سالگرد انفجار کانون فرهنگی رهپویان وصال شیراز و هفته هنر انقلاب همایشی در تالار حافظ شیراز به همت کانون فرهنگی رهپویان وصال شیراز برگزار گردید. سخنران حجت الاسلام و المسلمین مهدی طائب بودند و بعد هم اجرای حامد زمانی و شعر خوانی میلاد عرفانپور....

در حاشیه این برنامه تعدادی از موسسات تولید کننده و یا عرضه کننده محصولا جبهه فرهنگی انقلاب هم -با دعوت- نمایشگاه محصولات و معرفی خودشان را برپا کردند. اتفاق میمونی که به معرفی مجموعه ها به مخاطبین ، مسئولین و رسانه ها منجر شد و البته هم افزایی و همراهی مخاطبینی که دوست داشتند همراهی کنند این مجموعه ها را- که مفصل اش را بعدا شاید نوشتم-

علی ایحال در آخر برنامه به غیر از هنرمندان انقلابی ، از این موسسات هم تقدیر شد:


موسسه زلال اندیشه ، نماینده محصولات قاصدک در فارس:فروشگاه پلاک هشت:


موسسه ترنم آفتاب:


موسسه اندیشه و بصیرت:


پاتوق کتاب شیراز:

پلاک هشت و بچه های کتاب:

بچه های کتاب:


کمی کتاب:(مشاوره تلفنی رایگان کتاب)


جبهه فرهنگی نورالهادی(ع):


موسسه مهاد:


جنبش عدالت خواه دانشجویی:


بازدید مسئولین:


و تقدیر از موسسات:

این هم تندیس هنر مند انقلابی:


و اجرای آقای زمانی:


و بنر برنامه:


فعلا همین!

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
اخبار مرتبط