1. خانه
  2. مطالب
  3. اهل بیت
  4. مسابقه معرفی کتاب «کشتی پهلوگرفته» به مناسبت ایام فاطمیه
مسابقه معرفی کتاب «کشتی پهلوگرفته» به مناسبت ایام فاطمیه
اگر کتاب «کشتی پهلوگرفته» را خوانده اید یادداشت تان را با هشتگ #مجله_کتاب_فردا در صفحه شخصی تان منتشر کنید و پیج bookroom.mag را هم تگ کنید. به بهترین کپشن ها از طرف مجله اینترنتی کتاب فردا جوایزی تقدیم خواهد شد.
اهل بیت 0

چهارده قرن از روزی که برگ گل یاس بین در و دیوار پرپر شد می گذرد. چهارده قرن است که این داغ هنوز تازه است و چهارده قرن است که مرثیه سرایان برای این غم مرثیه می گویند تا شاید اشک چشم ها مرحمی باشد بر این داغ. با اینکه تعداد زیادی از این مرثیه ها بر اثر گذر زمان فراموش شدند اما سنت مرثیه‌سرایی فراموش نشد و حتی به ادبیات منثور هم راه پیدا کرد. یکی از آثار شاخص این حوزه کتاب «کشتی پهلو گرفته» اثر استاد «سیدمهدی شجاعی» است. ماجرای تولد، زندگی، مبارزه و شهادت بانوی دو عالم حضرت زهرای مرضیه(س) با نثری زیبا و دل نشین در قالب داستان. کتابی که طی حدوداً سه دهه بارها و بارها تجدید چاپ شده است و مورد توجه نسل های مختلف قرار گرفته است. این کتاب به روایتی، پرتیراژترین رمان ایرانی است، آن هم در دوره ای که اسباب ارتباطات جمعی محدود بود و کتاب‌ها سینه به سینه معرفی می‌شدند.

اصلاً این معرفی سینه به سینه و مخاطب به مخاطب شاید بهترین نوع معرفی کتاب باشد. کسی که با عمق جانش کتابی را خوانده و با شوق و شور به دیگری معرفی می کند. تعداد بسیاری از متولدین دهه های پنجاه و شصت و هفتاد با این کتاب لبخند زده اند و اشک ریخته‌اند. اما متولدین دهۀ هشتاد به بعد چطور؟ چند نفر از آنها با این کتاب آشنا هستند و این کتاب را خوانده اند؟ به گمانم در عصر ارتباطات و انفجار اطلاعات و درعصری که نوشته های مینیمالِ دنیای مجازی کم کم جایگزین ورقه های کاغذی کتاب می شوند کتاب های خوب و خواندنی در لابلای شلوغی این زمانه پنهان می شوند. ولی همۀ ما برای نشر خوبی و زیبایی وظیفه داریم. آیا وظیفۀ مایی که کتاب کشتی پهلوگرفته را خوانده ایم و با آن زندگی کرده ایم این نیست که این کتاب را به دیگران معرفی کنیم؟ همان معرفی سینه به سینه.

اما قرار نیست که به تقابل سنت و مدرنیته بپردازیم. قرار است این بار از تکنولوژی کمک بگیریم. اما نه مثل شیوه های مرسومِ لایک و کامنت و قرعه کشی. قرار است که برداشت مان از کتاب کشتی پهلوگرفته را در قالب یک کپشن و پست اینستاگرامی منتشر کنیم تا آنهایی که با این کتاب آشنا نیستند به واسطۀ این معرفی ها با کتاب آشنا بشوند و ما در نشر زیبایی سهیم باشیم. اگر این کتاب را خوانده اید یادداشت تان را با هشتگ #مجله_کتاب_فردا در صفحه شخصی تان منتشر کنید و پیج bookroom.mag را هم تگ کنید. به بهترین کپشن ها از طرف مجله اینترنتی کتاب فردا جوایزی تقدیم خواهد شد.

جوایز:
نفر اول: 200 هزار تومان بن خرید کتاب
نفر دوم: 150 هزار تومان بن خرید کتاب
نفر سوم، چهارم و پنجم: هر کدام 100 هزار تومان بن خرید کتاب

پس از کسب جایزه، برای استفاده از این بن‌ها به فروشگاه اینترنتی پاتوق کتاب فردا (bookroom.ir) مراجعه کنید.

 

برای خرید کتاب «کشتی پهلو گرفته» روی این لینک کلیک کنید.

مطالب مرتبط

سیر از حصول به درک حضوری حضرت فاطمه (س) | جستاری درباره کتاب «مقام لیلۀ القدری حضرت فاطمه (س)

سیر از حصول به درک حضوری حضرت فاطمه (س) | جستاری درباره کتاب «مقام لیلۀ القدری حضرت فاطمه (س)

طاهرزاده در این کتاب با نگرشی وجودگرایانه به روایات نظاره کرده، آن‌ها را با سرشت خواننده عجین می‌کند و سعی …

کارزار دروغ و حقیقت | جستاری درباره کتاب «دروغ هایی که زنان باور می کنند و حقایقی که آن ها را آزاد می سازد»

کارزار دروغ و حقیقت | جستاری درباره کتاب «دروغ هایی که زنان باور می کنند و حقایقی که آن ها را آزاد می سازد»

به بیان دیگر، جملۀ «من حق دارم» فریاد تمدن غرب است؛ شعاری که ـ به‌خصوص ـ برای احقاق حقوق زنان از آن بسیار …

حکمت در اونیورسیته | نقدی بر کتاب «گمشدگی»

حکمت در اونیورسیته | نقدی بر کتاب «گمشدگی»

جریان سیال ذهن، تیغ دودمی است که استفاده و پرداخت درست آن می‌تواند باعث جذابیت هرچه بیشتر داستان، و استفادۀ …

کليه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به موسسه کتاب فردا می باشد

توسعه و طراحی سایت توسط آلماتک

bookroom.ir - Copyright © 2007-2019 - All rights reserved