loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

فریادی در سکوت: خاطرات حمید آستی

ناشر مرکز اسناد انقلاب اسلامی

نویسنده معصومه نظاملو

سال نشر : 1400

تعداد صفحات : 206

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 100044 10003022
100,000 95,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

حمید آستی در سال1330 در شهرستان دزفول متولد شد. در دوره‌ دبیرستان با روحانی مبارز شیخ عبدالحسین سبحانی آشنا شد و به صورت جدی تر مبارزات خود را علیه رژیم ستم‌شاهی آغاز کرد. سپس به «گروه جبهه اسلامی دفاع» پیوست. این گروه در جریان برگزاری جشن‌های 2500 ساله شاهنشاهی به سبب انجام عملیات‌هایی علیه رژیم در دزفول لو رفت و اعضای آن دستگیر شدند. جلودارِ گروه شیخ عبدالحسین سبحانی در اثر شکنجه‌های طاقت‌فرسا در مهر ماه 1351 در زندان اهواز به شهادت رسید. حمید آستی ‌هم بعد از ‌تحمل سه سال حبس در زندان اهواز، در سال 1353 از زندان آزاد شد و به مبارزات‌ خود ضمن آموزش عقیدتی و نظامی نیروهای مستعد به‌خصوص جوانان انقلابی مشغول شد. وی پس از پیروزی انقلاب به سمت معاون پرورشی اداره‌ آموزش‌وپرورش شهرستان دزفول منصوب شد و در سنگر فرهنگ و آموزش آن شهرستان و منطقه خدمت نمود.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما