فراخوانی فراخوانی ...

سه عنوان کتاب با موضوع ادبیات جنگ بوسنی توسط انتشارت کتابستان معرفت وارد بازار نشر شده است.

«ترجمان صبح» با نگاهی به اشعار محمدرضا شفیعی کدکنی به تازگی از سوی نشر پژوهش روزگار منتشر شد. این اثر تلاش دارد تا با زاویه ای جدید، سروده های این شاعر را مورد بررسی قرار دهد.

نسخه الکترونیک مجموعه «قصه های دریا» برای گروه سنی نوجوان منتشر شد.

نمایشنامه «داستان آن کلات» نوشته بهار مومنی درباره ظلم و بیداد مغولان بر مردم ایران منتشر شد.

عاشورا پژوهی مهم ترین مقوله ای که محمدرضا سنگری در آن پویاست و هیچگاه گرد تنبلی بر فعالیتش ننشسته. او کودکی تاکنون در اقیانوس عاشورا شناور است و سخنان جذاب و گیرایی در این حوزه دارد.

کتاب «راه نشان» با موضوع دوران بلوغ و سن تکلیف و با محوریت بیانات رهبر معظم انقلاب، برای استفاده دانش آموزان دوره های اول و دوم متورسطه و مربیان پرورشی، توسط اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان تهران منتشر شد.

در آستانه ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) «دختر ماه» در انتشارات مدرسه منتشر و روانه بازار شد.

سعید تشکری با رمان ۷۰۰ صفحه ای «رژیسور» کاری می کند که در چشم برهم زدنی مسافر سرزمین «خورشید برآمدان» شویم.

آیین رونمایی از پنجمین اثر شعر فاطمه طارمی با عنوان «دوست دارم های پنهانی» همزمان با میلاد حضرت معصومه (س) و روز دختر برگزار می شود.

کتاب «مربع های قرمز» شامل خاطرات «حاج حسین یکتا» یک روز قبل از رونمایی از سوی انتشارات شهید کاظمی به چاپ دوم خود رسید. این اثر قرار است عصر فردا جمعه 22 تیرماه رونمایی شود.

روایتی هنری از زندگی امام موسی صدر تحت عنوان «مردی برای همیشه» که به قلم شهرام کرمی نوشته شده عصر امروز در خبرگزاری فارس رونمایی شد.

حجت الاسلام درایتی از انتشار ویرایش دوم «دنا» فهرست دست نوشته های ایران با افزودن ۱۱۵ هزار نسخه جدید خبر داد.

مریم اسلامی در مراسم رونمایی «خرسم یکی یکدانه است» و «مشق آسمان» سروده مریم زندی اظهار داشت: کار ادبیات سازندگی است، کودک همچون لوحی سفید است و کار برای کودکان بسیار سخت و حساس است.

کتاب «محمدعلی جناح؛ موسس پاکستان» نوشته هکتور بولیتو با ترجمه غلامرضا سعیدی و به کوشش سید هادی خسروشاهی از سوی انتشارات کلبه شروق قم منتشر شد.

ادبیات کودک و نوجوان ایران در سال های اخیر یکی از پر استقبال ترین حوزه ها برای فروش رایت بوده است، سکوی پرشی که اگرچه می تواند ادبیات ایران را جهانی کند، اما چندان جدی گرفته نشده است.

مجموعه شعر سپید عباس باقری از شعرای بنام استان سیستان و بلوچستان با عنوان «بیانیه» به تازگی منتشر و روانه بازار نشر شده است.

کتاب «احسان راهی به سوی خوشبختی» اثر حجت الاسلام حبیب الله فرحزاد درباره یکی از مهم ترین ویژگی های پیامبر گرامی اسلام (ص) یعنی «سخاوت» سخن می گوید.

«مردی برای همیشه» با محوریت زندگی امام موسی صدر اثر جدید شهرام کرمی امروز در خبرگزاری فارس رونمایی می شود.

یک موقعی دانشجویانم از من می پرسند استاد واقعا راضی هستی؟ و من در جواب شان می گویم خیلی خوشحال و راضی هستم از اینکه در ایران زندگی می کنم. می گویند مگر نمی بینید که چه وضعیتی داریم؟

«در خواب هایم» تازه ترین اثر مریم راهی است؛ او در ابتدای اثر یک روایت داستانی کوتاه که در آن شخصیت ها و مکان هایی تعریف می شوند را بازگو و در ادامه در طول کتاب برپایه آن روایت، داستان هایی را تعریف می کند.

نویسنده کتاب «دختر شینا» ضمن گرامیداشت 18 تیر ماه روز ملی ادبیات کودک و نوجوان گفت: روز ملی ادبیات کودک با یاد «مهدی آذر یزدی» عزیز بابای مهربان کتاب که در کودکی اعجاز کتاب را با او کشف کردم، همراه است.

کتاب «گَـرنوشته» نوشته مسعود سلطانی، روایتی از سلحشوری مردمان چهارمحال و بختیاری در برابر ظلم خوانین منطقه از سوی سوره مهر روانه بازار کتاب شد.

«هی یو» در واقع روایت خاطرات سعید ابوطالب از چهار ماه اسارت در زندان آمریکایی ها در عراق است که به شکلی آوانگارد ذهن مخاطب را با یک ماجرای پیچیده درگیر می کند.

نمایشگاه آثار خوشنویسی محمد حیدری همراه با رونمایی از دو کتاب «شرح آرزومندی» و «از نیستان ۲» برگزار می شود.

مدیر عامل «ستاره اول» حامی پویش کتابخوانی بخون قهرمان شو گفت: در این ایام که توجه اکثریت مردم به جام جهانی فوتبال و حواشی آن است، ما تلاش کردیم با راه اندازی پویش مطالعه کتاب «جام جهانی در جوادیه» مسأله کتابخوانی را در میان نوجوانان ترویج کنیم.

«پرواز با پاراماتور را دوست دارم» نوشته علی آرمین از سوی انتشارات جمکران منتشر شده که رمانی است مذهبی و به صورت غیر مستقیم به بیان مفاهیم دینی پرداخته است.

معاون اسناد و کتابخانه مرکز اسناد انقلاب اسلامی از انتشار کتاب «آیت الله احمد جنتی به روایت اسناد» خبر داد.

«درنا در باران» نوشته سرهنگ اندرزچمنی رمانی است با شخصیت های زنان که درباره جریام زنانه نوشته شده است و هشداری است به زنان و مادران ایرانی برای دورماندن از دام های مجرمان.

دفتر شعری «عبور از من» سروده الهه تاجیک زاده، نامزد دریافت جایزه در بخش شعر جایزه ادبی پروین اعتصامی شد.

حمیدرضا شکارسری گفت: در روزگار معاصر به دلیل کثرت شاعران و اینکه نخبه گرایی در میان شاعران دیگر مثل دهه های گذشته نیست و چاپ کتاب آسان شده و فضا های مجازی انتشار شعر را برای تمام شاعران مهیا کرده است، سطحی نویسی و ابتذال دامن گیر شعر شده است.

مجموعه شعر «بلدرچین بی قرار» سروده عباس باقری شامل صد و پنجاه قطعه شعر آزاد چاپ و روانه بازار نشر شد.

چاپ یازدهم «تاریخ مستطاب آمریکا» توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شد.

کتاب «گفتار های سینمایی فخرالدین انوار» به کوشش محمدعلی حیدری منتشر شد.

 تخفیف 100% پست پیشتاز برای خرید بیشتر از 150 هزار تومان و پست سفارشی برای خرید بیشتر از 100 هزار تومان از سایت و تخفیف 100% پست پیشتاز برای خرید بیشتر از 75 هزار تومان و پست سفارشی برای خرید بیشتر از 50 هزار تومان از اپلیکیشن

کتاب «هفت اورنگ» جامی از مجموعه قصه های شیرین ایرانی را جعفر ابراهیمی برای کودکان به صورت داستان به نگارش درآورده است.

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی گفت: خوشحالم از اینکه بیدل در افق ادبیات امروز ایران به تازگی طلوع کرده و نسبت به آینده بیدل شناسی در ایران خوشبین هستم، ما در ایران قدم های اولیه خوب برای آشتی با بیدل برداشته ایم.

تعداد کل موارد 5943
صفحه 1 از 166