فراخوانی فراخوانی ...

مراسم نقد کتاب «مستوری» نوشته صادق کرمیار در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.

«رویای نیمه شب» اثر مظفر سالاری با تیراژ هزار نسخه به چاپ هفتاد وپنجم رسید.

کتاب «شب ظلمانی شاهنشاهی» که از سوی انتشارات انقلاب اسلامی منتشر شده، مجموعه بیانات مقام معظم رهبری دربارۀ حکومت های پادشاهی ایران را جمع آوری، تنظیم و در قالبی حتی الامکان منسجم ضمن پنج فصل ارائه کرده است.

کتاب «شناخت تفاوت های زن و مرد جهت بهبودی زندگی مشترک» اثری است به قلم منصوره رحماندوست، روانشناس بالینی و کارشناس مسائل خانواده که با موضوع بررسی راه های بهبودی زندگی مشترک و توجه به تفاوت های زوجین نوشته شده است.

انتشارات سمت کتاب «پایه های علم رجال» اثر علامه عبدالهادی فضلیی، با ترجمه و تحقیق دکتر میثم مطیعی و دکتر سید مجتبی عزیزی را به بازار نشرعرضه کرد.

کتاب «ولایت الهیه: جایگاه امام در نظام پرستش»، نوشته حجت الاسلام سید محمدمهدی میرباقری است که به علاقه مندان معرفی می شود.

مجموعه 3 جلدی طعم شیرین خدا، نوشته محسن عباسی ولدی چاپ و منتشر شد.

مجموعه «پری دخت» با زیرعنوان «مراسلات پاریس طهران» نوشته حامد عسکری در فرهنگ سرای اندیشه رونمایی شد.

«کلکسیون پهلوی» روایت داستانی علی مهر از قیام مردم قم؛ در نوزدهم دی ماه 1356است که به علاقه مندان کتاب معرفی می شود.

کتاب «نردبانی برای چیدن نارنج» روایت زندگی سردار سرلشکر احمد کاظمی، نوشته کرامت یزدانی است که به مناسبت شهادت این شهید والامقام به علاقه مندان کتاب معرفی می شود.

در سومین جلد کتاب «ستاره های نبرد هوایی»نوشته احمد مهرنیا شهدایی چون شهید بابایی و شهید فکوری معرفی شده اند.

کتاب «جشن حنابندان» نوشته محمدحسین قدمی به تازگی برای چهاردهمین بار چاپ و روانه بازار نشر شد.

مراسم رونمایی از کتاب «شهربانو» نوشته مریم قربان زاده با حضور جمعی از اهالی فرهنگ و ادب در مشهد برگزار می شود.

این حوادث پرالتهاب و استرس خاطرات خورشاهی است که در کنار دیگر ویژگی ها، مخاطب را با خود همراه می کند و سبب می شود تا او بی وقفه، سطر به سطر هر «راهی برای رفتن» را بخواند.

«ردپایی بر آسمان» مجموعه خاطرات عبدالوهاب ناظمیان رزمنده سمنانی به قلم مرتضی حاجیان نژاد به چاپ رسید.

«رهبر دارالعباده» اثر نویسنده کتاب شهید حججی توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شد.

«مرد ابر پوش » روایت داستانی زندگی شهید منصور ستاری است که همزمان با شهادت این شهید والامقام در پانزدهم دی ماه به علاقه مندان کتاب معرفی می شود.

کتاب «آبنبات هل دار» نوشته مهرداد صدقی که در چند سال گذشته مورد استقبال خوب مخاطبان قرار داشته باز تجدید چاپ شد و چاپ دوزادهم این کتاب روانه بازار نشر شد.

کتاب «ولایت الهیه: جایگاه امام در نظام پرستش» از سلسله مباحث امام شناسی آیت‌ا‌لله سیدمحمدمهدی میرباقری از سوی نشر تمدن نوین اسلامی منتشر شد. گفتارهای سیدمحمدمهدی میرباقری در این مجموعه، برچند محور کلی استوار است: 1. امام، طریق توحید و لقاء الهی؛ 2. امام، حقیقت دین و طریق معرفت و عبودیت؛ 3. امام، طریق سیر در وادی نور؛ 4. امام، باطن مناسک و مناسک، محجاری ولایت؛ 5. امام، طریق مقام حب و ولاء؛ 6. امام، مشکات نور و طریق هدایت؛ 7. قوای اولیاء الهی و شفاعت ایشان، مبدا توحید و تهذیب؛ 8. تبیین پرستش …

«یک شهر، یک خانه» خاطرات دریادار دوم تکاور داریوش ضرغامی است که همزمان با درگذشت وی به علاقه مندان معرفی می شود. امیردریادار ضرغامی یکی از یادگاران و پیشکسوتان ۸ سال دفاع مقدس و از مدافعان خرمشهر قهرمان است.

رهبر انقلاب در دیدار با جمعی از نویسندگان در مهرماه ۹۷ فرمودند: «رمان بسیار مهم است بهترین ابزار برای شناخت یک ملت است. ما ابزاری بهتر از داستان سراغ نداریم». «چُغُک» نمونه ای از این رمان هاست که می توان با آن بخشی از تاریخ مبارزه ملت ایران را شناخت.

«سواد حقوقی کودک» به قلم ابراهیم شکا از سوی انتشارات مدرسه منتشر شد.

کتاب «وقتی مهتاب گم شد» برای سی و دومین بار به چاپ رسید تا تعداد کل تیراژ منتشر شده این کتاب به عدد 80 هزار برسد.

رمان «دقیقا نیمه شب»، کتابی تاریخی با ساختاری داستانی و وقایع مستند و کمی دارای چاشنی تخیل است که به نگاهی موشکافانه به حوادث سال 88 می پردازد.

در آستانه سالگرد حماسه مردمی ۹ دی؛

فتنه ی ۸۸ یک رخداد دوران ساز در تاریخ انقلاب اسلامی است که نمی توان به سادگی از کنار آن گذشت. از این رو دست یافتن به جزئیات بیشتر یا مرور تجربه های آن به شکل مستند و روایی، برای غنی سازی تحلیل ها نیز اهمیت فراوان دارد. از سوی دیگر، مسائل مربوط به فتنه ی ۸۸ در ذهن برخی اقشار و لایه های اجتماعی رسوب کرده و همچنان زنده است که باید به آن پاسخ داده شود؛ ضمن آنکه نسل های جوان تر بدون آنکه خود با بلوغ سیاسی در آن تجربه حضور داشته باشند، تحت هجوم القائات دشمنان دراین باره هستند. در چنین شرایطی است که هر …

رمان «زایو» که روایتی از ۲۵ سال آینده را بازگو کرده از سوی نشر کتابستان معرفت به چاپ نهم رسید.

در آستانه نهمین سالگرد حماسه مردمی ۹ دی، کتاب "فتنه تغلب" با روایت هایی از متن و فرامین بیانات و اقدامات رهبر انقلاب در جریان از سوی انتشارات انقلاب اسلامی منتشر شد.

انتشارات کتاب نیستان چاپ دوم رمان «همیشه دختر» را منتشر کرد.

کتاب «تاملی دیگر در باب داستان» درباره داستان و داستان‏ نویسی است که کوشیده با بهره ‏گیری از نمونه داستان های نویسندگان مشهور دنیا تکنیک قصه ‏نویسی و خلق داستان را آموزش بدهد.

رهبر معظم انقلاب چندی پیش در حاشیه دیدار دست اندرکاران کتاب «فرنگیس» از مرتضی سرهنگی، مدیر دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری تقدیر کردند.

«لبخند مسیح» عنوان رمانی است به قلم سارا عرفانی که در آن به ارتباط مجازی دو دانشجوی مسیحی و مسلمان می پردازد.

محمدرضا یوسفی در یک داستان بلند که برای نوجوانان خلق کرده است، به روایت یک عشق در زمان ورود روس ها به ایران می پردازد.

کتاب «راهی برای رفتن» قصه بکری است درباره بتول خورشاهی، بانویی است که در دورن دفاع مقدس در نقش امدادگر فعال بود و زمانی که در سال 66 به خانه خدا تشرف می یابند اسیر آل سعود می گردند و به صورت معجزه آسایی فرار می کند.

سرمشق؛ خاطرات کوتاه از زندگی جهادی شهید مدافع حرم محسن حججی است که توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر می شود.

کتاب «نزدیک ته خیار» شامل گزیده ای از نثر ها و شعرهای طنز ناصر فیض است که در آن با زبانی شیرین به تلخی های مشکلات و ناهنجاری های سیاسی و اجتماعی می پردازد.

کتاب «اندیشه سیاسی آیت الله سید علی خامنه ای» توسط مؤسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی در ۳۴۴ صفحه منتشر شد.

تعداد کل موارد 6316
صفحه 1 از 176