loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

استرس و روش های مدیریت آن

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 100164 10003022
168,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

در کتاب حاضر نقش استرس در تمامی مراحل رشد انسان از مرحله جنینی تا سالمندی مورد بحث قرار گرفته است. با توجه به اینکه در دوران تحصیل، کار و تشکیل خانواده به دلایل گوناگون استرس‌های فراوانی بر فرد وارد می‌شود،

فصولی از کتاب به توضیح درباره عوامل بروز استرس در این دوران اختصاص داده شده است. بخشی از کتاب به تأثیر معنویت، باورهای مذهبی و انجام مناسک مذهبی که در فرد ایجاد هدف می‌کنند و به زندگی وی معنی می‌بخشند اختصاص داده شده است. روش‌های متعددی برای مقابله با استرس وجود دارد. در کتاب حاضر برخی از رایج‌ترین این روش‌ها شامل روش‌های درمان رفتاری، شناختی و فراشناختی، آرمیدگی و مراقبه، شوخ‌طبعی و خنده‌درمانی، فعالیت‌های فیزیکی، ماساژ و آب‌درمانی، هنر و بازی‌درمانی و مدیریت تغذیه، زمان و امور مالی ارائه شده است.

کتاب حاضر به عنوان کتاب مبنایی برای دانشجویان رشته روان‌شناسی در دوره کارشناسی به عنوان منبع درس اختیاری «مدیریت تنیدگی (استرس)» به ارزش 2 واحد تدوین شده است. امید است علاوه بر جامعه دانشگاهی، سایر علاقه‌مندان نیز از آن بهره‌مند شوند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما