loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

سردار سربداران: برگزیده ای از اشعار شاعران درباره سپهبد حاج قاسم سلیمانی

ناشر مکتب حاج قاسم

گردآورنده کتاب سعید یوسف نیا

سال نشر : 1401

تعداد صفحات : 172

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 100283 10003022
60,000 54,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

شعر فارسی از دوره حکیم سنایی غزنوی تا امروز، محمل ارجمندترین مفاهیم دینی، حِکمی، اخلاقی عرفانی بوده است و با ظهور شاعران اهل یقینی چون عطار و مولانا و حافظ و سعدی به رشد خویش ادامه داده تا جایی که از مرزهای فرهنگی و جغرافیایی ما فراتر رفته و جهانی شده است. بی هیچ تردیدی شعر فارسی بیانگر ارزش هایی است که پس از انقلاب اسلامی ایران، نمودی چشمگیر و به شدت اثرگذار داشته و دارد؛ ارزش های فناناپذیری همچون ایثار و شهادت و از جان گذشتگی و ایمان به غیب.ماندگاری اشعار یک کنگره در کتابشعر با همه ظرافت ها و پیچیدگی هایش از یک سو و شهادت و راز و رمزهای آسمانی آن از دیگر سو موجب شده است که با هم نشینی این دو معمای شگفت، شعری متولد شود که میراث دار شعر متعهد و مومن این مرز و بوم است.

در این میان با شهادت شخصیت های منحصر به فرد و والایی که از اسطوره عبور کرده اند و به اسوه نزدیک شده اند، شعر فارسی شعله ورتر شده است؛ همچون سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی که شهادت ایشان، چنان جان شاعران را مشتعل کرد که از ضمیر آنان چندین و چند شعر ناب و ماندگار تولد یافت... و اکنون این مجموعه بخشی از این ولادت ارجمند است.58 شعری که در این مجموعه پیش روی شماست، از میان 225 اثر انتخاب شده و در دو بخش تدوین یافته است : بخش اول که 33 شعر را دربر می گیرد، از میان 167 شعر گزینش شده است و سروده شاعران نام آشناست. بخش دوم 25 شعر گزیده شده از میان 58 اثر برگزیده ای است که به کنگره ملی شعر سردار سربداران ارسال شده است. در حقیقت نزدیک به 450 شعر به دبیرخانه کنگره رسیده که در ارزیابی مقدماتی 58 شعر باقی ماند و از این تعداد نیز 25 شعر انتخاب شد.ملاک ها و شاخص های انتخاب مجموعه اشعار این کتاب بر اساس سلامت و سادگی زبان، صمیمیت و دوری از تکلف، بهره گیری شایسته از خیال، پرهیز از شعارزدگی، اندیشه توحیدی و ریشه دار، شهادت باوری عمیق و هماهنگی همه عناصر در ساختاری یکدست و خالی از خلل بوده است.اشعار کتاب سردار سربداران در هشت بخش ارائه شده که در بخش غزلیات اشعار شاعرانی همچون سعید بیابانکی، سعید تاج محمدی، میلاد حبیبی، هادی خورشاهیان، میترا سادات دهقانی، مریم سقلاطونی، محمدمهدی سیار، احمد علوی، علیرضا قزوه، مریم کرباسی، نفیسه سادات موسوی، فاطمه نانی زاد، سیدمحمدجواد شرافت، حامد صافی، افشین علا، رقیه ندیری، سعید یوسف نیا، شهرام مقدسی، امیرعلی حاجی زاده، حسن رزنقی، حسین دولت دوست، حسین عبدی، زهرا محدثی خراسانی، سارا جلوداریان، علی اکبر روستا، علی اکبر شجعان، علی زینال پور، ماهرخ درستی، محمدحسین یادگاری و میرکاظم سیداکبری منتشر شده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما