ناموجود
این کالا فعلا موجود نیست اما می‌توانید زنگوله را بزنید تا به محض موجود شدن، به شما خبر دهیم.
موجود شد باخبرم کن

چشم اندازهای فرهنگ معاصر ایران - جلد سوم

فرهنگ ایرانی در درازنای تاریخ؛ آیا همچنان ایرانی هستیم؟

دسته بندی: فرهنگ و ارتباطات

ناشر: پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات

نویسنده: نعمت الله فاضلی

شاعر:

ویراستار:

تصویرگر:

با همکاری:

سال نشر: 1400

تعداد صفحات: 440

فروش پیامکی این محصول
معرفی کتاب
مشخصات
نظرات کاربران
بریده های انتخابی شما

معرفی کتاب

مجموعه سه جلدی چشم اندازهای فرهنگ معاصر ایران به کوشش نعمت الله فاضلی و مانی کلانی، توسط انتشارات پژوهشگاه فرهنگ هنر و ارتباطات به چاپ رسیده است.

این مجموعه سه جلدی، اولین پژوهش مستقل و گسترده‌ای است که به ارزیابی انتقادی دیدگاه‌های اندیشمندان کنونی ایران پرداخته است.

اندیشمندانی در حوزه جامعه و فرهنگ معاصر ایران، تلاش کرده‌اند تا نظریه یا ایده‌ای را در قالب کتاب، مقاله یا فیلم تهیه یا منتشر سازند و البته برخی از آن‌ها نیز نقشی اساسی در راهبری نظام مدیریتی کشور و به‌تبع آن تحولات ایران معاصر داشته‌اند.

اندیشمندان و صاحب‌نظران مشارکت‌کننده عبارت‌اند از: «جلال ستاری»، «رضا داوری»، «سیدمحمدامین قانعی‌راد»، «محمدرضا اصلانی»، «سیدمحمد بهشتی»، «ابراهیم توفیق»، «مقصود فراستخواه»، «تقی آزاد ارمکی»، «عماد افروغ»، «محسن رنانی»، «محمود سریع‌القلم»، «حسین کچویان» و «حمیدرضا جلایی‌پور».

تاریخ فرهنگی ایران معاصر ، بستری شد تا به ایران اندیشیده شود؛ به این سرزمین ، به این جغرافیا و تاریخ تا نحوه ای از زیستن در آن.
در این میان آقایان رضا داوری اردکانی، سید محمدامین قانعی راد، محمدرضا اصلانی، سید محمد بهشتی و ابراهیم توفیق هر کدام بنا به اقتضائات و نحوه نگرش خود رنگی بر این سرزمین زده اند.
در جلد سوم از این مجموعه «روایت فلسفی از زادبوم ایران»، «تقابل آرمان و واقعیت و سیاست و اقتصاد»، «چگونگی نوبه‌نو شدن سنت»، «اشرافیت دهقانی»، «سوژه‌سازی از بالا و سوژه‌گریزی از پایین»، و... بررسی می‌شود.

اطلاعات کتاب

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام

برای ثبت بریده ای از کتاب لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام