loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

جامعه شناسی و تاریخ

طرح مطالعاتی آثار استاد شهید مرتضی مطهری (ره)

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 101379 10003022
احتمال تاخیر در تهیه
77,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

عدالت و جبر و اختیار فقط مربوط به جنبه‌های فردی انسان نیست، بلکه سنت‌های الهی در جوامع و تاریخ ملت‌ها هم جاری و ساری است. کتاب «جامعه‌شناسی و تاریخ» در این جایگاه در صدد تبیین این موضوع می‌باشد.استاد شهید مطهری در این کتاب به نحوه ترکیب جامعه از افراد سخن گفته اند و مدنی بودن انسان را به نحوی تبیین کرده اند که هم جامعه هویت ویژهای علاوه بر افراد داشته باشد و هم هویت استقلالی افراد حفظ شود. بنا بر این جامعه و تاریخ دارای طبیعت خاص خود هستند، حال بحث در این است که طبیعت تاریخ مادی است، معنوی است یا مزدوج است؟
در نهایت این کتاب مبانی بحث «تکامل اجتماعی تاریخ» و «نبرد حق و باطل» که سنت های جاری الهی در عرصه اجتماع هستند و در کتاب مهدویت مطرح شدند را روشن می کند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما