loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

اخلاق در خانه - جلد اول

5 (2)

ناشر اخلاق

نویسنده حسین مظاهری

سال نشر : 1395

تعداد صفحات : 432

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 1017 10003022
احتمال تاخیر در تهیه
120,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

مطالب این کتاب، مجموعه سخنرانی های آیت الله مظاهری در رمضان سال 1409 (1368 ) است که بعد از نماز ظهر و عصر در مصلای قدس قم با عنوان ( اخلاق در خانه ) برگزار می گردید. با توجه به استقبال مردم، این بحثها به صورت کتاب با همین عنوان چاپ گردیده است.
با توجه به اینکه مخاطب این سخنرانی ها عموم مردم بودند ، ایشان از اصطلاحات علمی کمتر استفاده کرده اند. اما در هر صورت از نظر محتوایی بسیار غنی و مفید است. استفاده از داستانهای تاریخی ، استناد به آیات و روایات بر غنا و جذابیت مطالب این سلسله بحثها افزوده است. از سوی دیگر نگرش اخلاقی سخنران در جای جای کتاب خود را نشان می دهد.
مطالب کتاب با یک سری بحثهای مقدماتی مانند انسان شناسی از دیدگاه اسلام آغاز می شود. سپس در فصل بعدی در مورد ازدواج و موانع آن سخن می گوید. سپس در فصلهای بعدی نقش ازدواج در مسیر کمال انسان را مطرح می نماید. سپس به ذکر پاره ای از دستورات اخلاقی به زوجین می نماید که البته چندین جلسه را به خود اختصاص می دهد. از جمله این دستورات، محبت ، گذشت، پرهیز از سوءظن، پرهیز از تبعیض، عدم دخالت در زندگی زوجهای جوان و ... است. این کتاب بحثی را هم در مورد تعدد زوجات مطرح می نماید و مورد بررسی قرار می دهد.

ما در روایات داریم که اگر مسلمانی را دوست داری به او بگو. یا حتی در روایات می خوانیم به خانمت اظهار کن من تو را دوست دارم. خانم به شوهرش بگوید من تو را دوست دارم. پیغمبر اکرم – صلی الله علیه و آله – فرمود: اگر مردی به زنش بگوید من تو را دوست دارم هیچ گاه از قلبش بیرون نمی رود. این گفتن به ظاهر یک امر عادی است. خیلی از شماها هم نمی گویید. با فرضی که خانم شوهرش را دوست دارد یا شوهر خانمش را دوست دارد اما اینکه هر روز یا هر هفته یا لااقل ماهی یک مرتبه بگوید خانم من تو را دوست دارم بی اعتناست. اصلا بعضی خانمها خجالت می کشند این جمله را بگویند. این سلام علیکم و تعارفات برای همین است. وقتی به یکدیگر می رسید سلام کنید. با هم گرم بگیرید. احوالپرسی کنید. اظهار ارادت کنید زیرا اسلام می خواهد در بین مسلمانها محبت باشد...
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط
بازدیدهای اخیر شما