loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

جمهوری وحشت 1: قاتل مودب

خاطراتی صریح از حزب بعث صدام و سیاست های داخلی و خارجی رژیم عراق

3.7 (3)

ناشر شهید کاظمی

نویسنده صلاح عمرالعلی

مترجم وحید خضاب

سال نشر : 1401

تعداد صفحات : 320

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 101800 10003022
80,000 72,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

صلاح عمرالعلی از اعضای فعال حزب بعث عراق بود که توانست در رده های مختلف حزبی رشد کند و به مسئولیت های بالایی حزبی (از جمله مسئول کل شاخه های حزب بعث در سراسر عراق به جز بغداد و سپس عضویت در شورای رهبری حزب) دست یتبد.
همین ها موجب شد پس از قدرت گیری نهایی حزب بعث در سال 1347 شمسی، به مناصب مختلف حکومتی (از جمله عضویت در شورای رهبری انقلاب و همین طور وزارت فرهنگ و رسانه ها) برسد. بعدها نیز برخی مسئولیت ها بر عهده او قرار گرفت.

صلاح عمرالعلی در سال 2003 مهمان سلسله برنامه های چالشی «شاهد یک دوران» بود و خاطرات خود را از دوران فعالیت در حزب بعث و سپس مناصب حکومتی و در نهیت جداشدن از رژیم بعث بیان کرد،

او هم چنین به واسطه آشنایی مستقیم با میشل عفلق، موسس حزب بعث، در این برنامه وارد گفت و گویی پرچالش در خصوص عملکرد و افکار میشل عفلق شد و به این ترتیب، تصویری مستقیم و دقیق از او پیش حجم بینندگان قرار داد.

کتاب حاضر، ترجمه خاطرات او در آن سلسله برنامه چالشی است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما