85,000
تومان
10 ٪
76,500
تومان
افزودن به سبد خرید

نگاهی نو به مرجعیت علمی قرآن بر پایه کلام مقام معظم رهبری (مدظله العالی)

دسته بندی: شرح بیانات و دیدگاه های امام و رهبری

ناشر: پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی

نویسنده: غلامحسین اعرابی

شاعر:

ویراستار:

تصویرگر:

با همکاری:

سال نشر: 1401

تعداد صفحات: 184

فروش پیامکی این محصول
معرفی کتاب
مشخصات
نظرات کاربران
بریده های انتخابی شما

معرفی کتاب

کتاب نگاهی نو به مرجعیت علمی قرآن بر پایه کلام مقام معظم رهبری (مدظله العالی) نوشته غلامحسین اعرابی توسط پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی به چاپ رسیده است.

پس از نهضت ترجمه در جهان اسلام و آشنایی مسلمانان با علوم گوناگونی که به ترجمه درآمد، به نظر این بحث خودنمایی کرد که رابطه این علوم با قرآن چیست؟ زیرا در قرآن به بسیاری ازمباحث حقوقی،کلامی، اخلاقی، عرفانی، کیهانی و... اشارت رفته است.لذا بسیاری از متفکران و دانشوران اسلامی در صدد برآمدند با کمک‌گرفتن از قرآن کریم و سنت این دانش‌ها را بومی‌سازی نمایند؛ مثلاً فقه اسلامی، اخلاق اسلامی، عرفان اسلامی، فلسفه اسلامی.

اما باید گفت همه دانشوران اسلامی در رابطه قرآن کریم و علوم بر یک رأی و نظر نبوده‌اند. عده‌ای قرآن را جامع همه علوم می‌دانستند و تعدادی قرآن را فقط شامل احکام و اخلاق و معارف اعتقادی و عده‌ای هم راه بینابینی پیمودند.
آنچه این نوشته بر آن بنیان دارد ، نظریه‌ای جدید است که قرآن را عاری از دانش به معنای مصطلح آن دانسته، گرچه قرآن دربردارنده مواد علوم بی‌شماری است که متخصصان قرآنی و علوم دیگر می‌توانند از این معارف و مواد قرآنی استفاده کنند.

اطلاعات کتاب

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام

برای ثبت بریده ای از کتاب لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام