فراخوانی فراخوانی ...

کمی دیرتر

3902 بازدید

مولف : سید مهدی شجاعی

ناشر کتاب : کتاب نیستان

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

مولف : سید مهدی شجاعی

ناشر کتاب : کتاب نیستان

وزن(گرم) : 330

شابک : 978-964-337-686-4

نوع جلد : جلد نرم

قطع : رقعی (21*14)

سال نشر : 1392

شمارگان : 5000

چاپ جاری : 10

تعداد صفحات : 282

تاریخ ثبت : پنج‌شنبه 18 اسفند 1390

تاریخ ویرایش : یکشنبه 20 خرداد 1397

کد : 10332

200,000 ریال
افزودن به سبد خرید
گزیده کتاب
این اثر که از چهار فصل زمستان، پاییز، تابستان و بهار تشکیل شده، نگاهی است متفاوت و نقادانه به فضای انتظار جامعه امروز. رمان با یک اتفاق شگفت و غریب آغاز می شود، جشن نیمه شعبان و مجلسی پرشور و بسیاری که فریاد «آقا بیا» سرداده اند... در این میان جوانی و فریادی که: «آقا نیا...» این شروع جذاب ما را با شخصیت هایی آشنا می کند که همه مدعی انتظارند اما وقتی هنگام عمل می رسد و هنگامه عمل به شعارها می رسد، آن نمی کنند که می گفتند. رمان در فضایی مکاشفه گونه و بی زمان پیش می رود و مواجه همه آدم ها را می بینیم با قصه ظهور... و کشف چرایی «آقا نیا»ی جوان. شجاعی در این رمان همه اقشار و همه آدم ها را با بهانه هایشان برای نخواستن امر ظهور، دقیق و ظریف معرفی می کند. تا آنجاکه حتی به راوی هم رحم نمی کند و در فضایی بسیار بدیع، خودش را هم در معرض این امتحان می گذارد. نویسنده در «کمی دیرتر» همه آفت های انتظار را با شخصیت های قصه اش برای مخاطب روایت نمی کند، بلکه به تصویر می کشد و نشانش می دهد... انسان های مدعی انتظار و منتظر ظهور غریبه نیستند؛ خودمانیم و شجاعی در رمانش به خوبی به این زبان دست یافته که وقتی از هر قشر و صنف و گروهی یک نمونه آورده با مصادیق کار ندارد و در پی اثبات شمول ادعایش است. نویسنده در پایان همه موشکافی هایش در نقد منتظران به دنبال آن است که مخاطب منتظر واقعی را بشناسد و ببیند که انتظار به فریادهای بلند «آقا بیا» نیست؛ به دلی است که برای حضرت می تپد و اخلاصی که میان زندگی جاری است و آقایی که خودش به دیدار منتظرانش می آید...
شخصیت های مرتبط
اخبار مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
نظرات

مهدیه

کتابی که به مزاج بسیاری از ما خوش نمی آید. به قول معروف حقیقت همیشه تلخ است, اما این کتاب حقیقت را با طعمی متفاوت به ما عرضه می کند و بعد از خواندن آن دردی درونی مثل برگشتن از باشگاه و تمرین سخت را به انسان می دهد و یا شاید حسی مثل باخت در یک مسابقه ی مهم که تا آخرین لحظه برنده ی آن میدان بوده ایم.
برای تجربه ی این حس های متفاوت شما را به خواندن این کتاب دعوت می کنم.

5 فروردین 1397