230,000
تومان
10 ٪
207,000
تومان
افزودن به سبد خرید

شبه جنگ: مسلح کردن شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی، جنگ افزاری نوین

دسته بندی: فرهنگ و ارتباطات

ناشر: کتابستان معرفت

نویسنده: پی. دبلیو. سینگر

سال نشر: 1402

تعداد صفحات: 412

1
فروش پیامکی این محصول
معرفی کتاب
مشخصات
نظرات کاربران
بریده های انتخابی شما

معرفی کتاب

کتاب شبه جنگ: مسلح کردن شبکه های اجتماعی نوشته پی دبلیو سینگر و امرسون تی بروکینگ با ترجمه معصومه قربانی توسط نشر کتابستان به چاپ رسیده است.

اینترنت، با سلاح شبکه‌های اجتماعی، جنگ و سیاست را تغییر می‌دهد. درست مثل جنگ و سیاست که اینترنت را تغییر می‌دهند. تروریست‌ها حملاتشان را به طور زنده پخش می‌کنند. جنگ‌های توئیتری تلفات واقعی برجا می‌گذارند، اطلاعات نادرست و گسترده موجود در فضای مجازی نه تنها جریان جنگ‌ها بلکه سرنوشت ملت‌ها را نیز تغییر می‌دهد. نتیجه این می‌شود که جنگ و تکنولوژی و سیاست به گونه‌ای نوین از فضای جنگی تبدیل می‌شوند تا جایی که روی گوشی‌های هوشمند ما نیز نقش ایفا می‌کنند.

«پی. دبیلیو. سینگر» و «امرسون. تی. بروکینگ»، حین بررسی پرسش‌های پیچیده‌ای، با تلاقی دو موضوع جنگ و فضای مجازی مواجه می‌شوند. آن‌ها توضیح می‌دهند که داعش چطور روش‌های اینستاگرامی تیلور سوئیفت خواننده آمریکایی را کپی می‌کند. همچنین می‌گویند که طرفدار کهنه‌کار بازی دنیای وارکرافت چطور جنایات جنگی در هزاران مایل دورتر را خنثی می‌کند.
در ادامه بررسی می‌کنند که اوباش‌های اینترنتی چطور انتخابات را شکل می‌دهند و چین چطور با استفاده از برنامه‌ای روی تلفن‌های هوشمند، افکار 1.4 میلیارد شهروندش را کنترل می‌کند.
در دنیای شبکه‌ها چه چیز را می‌توان مخفی نگه داشت؟
شبکه‌های اجتماعی حقیقت را افشا می‌کنند یا آن را دفن می‌کنند؟
در این درگیری‌های بین‌المللی، مردم عادی چه نقشی ایفا می‌کنند؟

اطلاعات کتاب

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام

برای ثبت بریده ای از کتاب لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام