200,000
تومان
5 ٪
190,000
تومان
افزودن به سبد خرید

ندیم شاه نینوا

سیری در حالات و مقامات و کمالات و کلمات آینه تمام نمای جمال و جلال نبوی حضرت علی اکبر علیه السلام

دسته بندی: امام حسینو عاشورا

ناشر: تراث

نویسنده: جعفر صالحان

سال نشر: 1401

تعداد صفحات: 264

امتیاز
1
نفر
5 از 5
فروش پیامکی این محصول
معرفی کتاب
مشخصات
نظرات کاربران
بریده های انتخابی شما

معرفی کتاب

کتاب ندیم شاه نینوا به همت نشر تراث منتشر شده است.

مکتب تشیع در طول تاریخ و بر اساس اقتضاء ذاتی‌اش همواره نسبت به ولایت اهل بیت: توجه ویژه‌ای داشته است؛ به طوری که این عشق و محبت را می‌توان به عنوان شالوده اصلی و بنیان حقیقی این مذهب به شمار آورد، که «هَل الدّینُ إلا الحُبّ؟!». همچنین تاریخ تشیع گویای این حقیقت است که جریان عاشورای حسینی، نقش بی‌بدیلی در تقویت محبت و ولایت شیعیان داشته و به فرموده امام راحل1 ، اسلام را زنده نگه داشته است. از این رو، تعظیم شعائر و گرامی‌داشت حماسه حسینی در جوامع شیعی، به خصوص در ایام محرم و صفر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده است.

امروز به لطف خداوند سبحان و به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی، شور حسینی بیش از هر زمان دیگری در سطوح مختلف جامعه قابل مشاهده است. مجالس و محافل عزاداری در ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین7 هر سال گسترده‌تر و با شکوه‌تر شده و اشتیاق به زیارت قبر مطهر آن حضرت، در دل‌های زنان و مردان این سرزمین، به خصوص جوانان و نوجوانان موج می‌زند؛ به طوری که تجلی این شور وصف‌ناشدنی در ایام اربعین حسینی، جهان و جهانیان را تحت تأثیر قرار داده است. اما آنچه امروز در کنار این شور حسینی به شدت مورد نیاز بوده و توجه به آن بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود، شعور حسینی است. شعور و معرفتی که از یک طرف به آن شور پاک و عشق مقدس، عمق بخشیده و حلاوت محبت اهل بیت: را در دل‌های شیعیان دوچندان کند؛ و از طرف دیگر این جریان را از گزند تحریف و باورهای سست و بی‌اساس حفظ نماید.

بدون تردد این نیاز از طرق مختلف و به شیوه‌های گوناگون تأمین می‌شود که در این میان، معرفی شخصیت‌های اصلی جریان عاشورا می‌تواند نقش مهم و اثرگذاری داشته باشد. شخصیت‌های نام‌آشنایی مانند حضرت علی اکبر و حضرت عباس و دیگران، که با وجود جایگاه ویژه‌ای که در میان شیعیان و دوست‌داران اهل بیت: دارند، اما متأسفانه چنان که باید معرفی نشده‌اند و همواره زوایای مختلف شخصیت آنان برای آحاد مردم و حتی بسیاری از خواص پنهان مانده است.

اثر حاضر که با تفأل به دیوان خواجه حافظ ، «ندیم شاه نینوا» نامیده شده است، در راستای این رسالت مهم، به معرفی شخصیت والای حضرت علی اکبر پرداخته و با قلمی روان و دلنشین، محتوایی غنی و مستند، و مطالبی نو و ارزنده، مخاطب را با حالات، مقامات، کمالات و کلمات این آینه‌ی تمام نمای جمال و جلال نبوی آشنا می‌نماید.

اطلاعات کتاب

  • زبان کتاب: فارسی
  • سال نشر: 1401
  • چاپ جاری: 1
  • تاریخ اولین چاپ: 1401
  • شمارگان: 1000
  • نوع جلد: جلد نرم
  • قطع: رقعی
  • تعداد صفحات: 264
  • ناشر: تراث
  • نویسنده: جعفر صالحان

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام

برای ثبت بریده ای از کتاب لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام