122,000
تومان
افزودن به سبد خرید

آشنایی با سلامت معنوی: ویژه آموزش عالی سلامت

دسته بندی: کتاب های درسی

ناشر: سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه ها (سمت)

نویسنده: جمعی از محققان

شاعر:

ویراستار:

تصویرگر:

با همکاری:

سال نشر: 1401

تعداد صفحات: 244

امتیاز
1
نفر
5 از 5
فروش پیامکی این محصول
معرفی کتاب
مشخصات
نظرات کاربران
بریده های انتخابی شما

معرفی کتاب

سلامت معنوی ـ از ابعاد سلامت همه‌جانبه ـ همچون سایر ابعاد، تأمین، نگهداشت و ارتقای آن در کانون مسئولیت‌های نظام سلامت قرار دارد. نیاز به این بعد زیربنایی و سرنوشت‌ساز سلامت، از دوره جنینی و قبل از تولد و بعد از تولد و در تمام مراحل زندگی ادامه می‌یابد. تحقق آن از طریق آموزش صحیح والدین در ارتباط با فرزندپروری آغاز می‌شود و با تمرکز هرچه بیشتر امور بر پیشگیری و ارتقای سلامت جامعه در همه ابعاد، تبیین، آموزش و ترویج در همه فرصت‌های مغتنم ادامه می‌یابد.

هدف اصلی از تدوین کتاب حاضر،آشنایی دانشجویان رشته‌های گروه پزشکی و به طور کلی فراگیران علوم سلامت و نیز ارائه‌کنندگان مراقبت‌ها و خدمات سلامت، در عرصه‌های مختلف، با موضوع سلامت معنوی مبتنی بر تفکر اسلامی و ورود این موضوع به نحو نظری و تداوم آن به صورت عملی در فضای دانشگاهی و نظام سلامت کشور است. تدوین این کتاب ـ که حاصل مشارکت صاحب‌نظران حوزوی و دانشگاهی است ـ طلیعه تلاش‌های باارزشی است برای عینیت بخشیدن به ارائه مراقبت‌ها و خدمات آموزشی، پژوهشی، بهداشتی، درمانی و توانبخشی سلامت، مبتنی بر اصول و ارزش‌های انسانی ـ اسلامی و نهادینه‌سازی آن در جامعه و سایر مفاد «سیاست‌های کلی سلامت» و «بیانیه گام دوم انقلاب» ابلاغی مقام معظم رهبری، و سایر اسناد راهبردی مرتبط.

این اثر به عنوان کتاب مبنایی برای کلیه رشته‌های آموزش عالی سلامت تدوین شده است و دیگر علاقه‌مندان به این زمینه تحقیقی نیز می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

اطلاعات کتاب

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام

برای ثبت بریده ای از کتاب لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام