60,000
تومان
10 ٪
54,000
تومان
افزودن به سبد خرید

رسم جهاد 2: تجربه های کار جمعی در پشتیبانی و مهندسی جنگ جهاد

به روایت عبدالرحمن جزایری / مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی

دسته بندی: خاطرات، زندگینامه و سفرنامه

ناشر: راه یار

نویسنده: محمدرضا حسینی

شاعر:

ویراستار: سجاد محمدی

تصویرگر:

با همکاری:

سال نشر: 1401

تعداد صفحات: 184

2
فروش پیامکی این محصول
معرفی کوتاه
معرفی کتاب
مشخصات
نظرات کاربران
بریده های انتخابی شما

معرفی کوتاه

کتاب رسم جهاد 2، روایت عبدالرحمن جزایری از تجربه های کار جمعی در پشتیبانی و مهندسی جنگ جهاد است که توسط انتشارات راه یار منتشر شده است.

معرفی کتاب

«پشتیبانی و مهندسی جنگ جهاد سازندگی یا به اختصار «پ. م. ج. ج.»، عبارتی است که شاید برای بسیاری مردم ناشناخته باشد. شاید با خواندنش سردرگم شوند و نتوانند توصیف درستی از آن در ذهنشان تداعی کنند.
چراکه در تصور رایج، جنگیدن وظیفۀ سازمان‌های نظامی است؛ سازمان‌هایی که هم یگان‌های مسلح عملیاتی دارند، هم ستادهای پشتیبانی و هم یگان‌های مهندسی. اما جهاد سازندگی همان‌طور که از عنوانش پیداست جهادی است برای سازندگی و آبادانی، نه شرکت در جنگ.

کتاب رسم جهاد 2 در تلاش است برای تدوین بخشی از این ناگفته‌ها که در جلسات متعدد مصاحبه با یکی از فرماندهان پشتیبانی و مهندسی جنگ جهاد روایت شده و در نشر راه یار منتشر شده است. راوی کتاب، عبدالرحمن جزایری، اولین مسئول گروه اعزامی جهاد فارس مستقر در آبادان است که داوطلبانه به سمت جبهه‌های دفاع در مقابل ارتش بعثی شتافته بودند.
این گروه در کنار جهادگران سایر استان‌های کشور خیلی زود جایگاه خود را پیدا کردند و به یکی از ارکان جنگ تبدیل شدند. سه رکن اصلی ارتش و سپاه و جهاد، از ابتدا تا انتهای جنگ هشت ساله دوشادوش یکدیگر به مقابله با دشمن پرداختند.

اطلاعات کتاب

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام

برای ثبت بریده ای از کتاب لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام