loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

در خواب های دیگران

ناشر سوره مهر

نویسنده حسن احمدی

سال نشر : 1398

تعداد صفحات : 224

چاپ تمام شده ؛ درصورت چاپ مجدد به من اطلاع بده notify me

معرفی کتاب

حسن احمدی نویسنده، روزنامه‌نگار و منتقد ادبی است که این مجموعه داستان‌ها را براساس زندگی چندین شهید دفاع مقدس به نگارش درآورده است. تمام این شهیدان در زمان حیات‌شان در شرکت سیمان شمال مشغول به کار بودند. حسن احمدی سعی کرده زندگی آن‌ها را به صورت غیرمستقیم، غیرشعاری و داستانی بنویسد و حدود شش ماه این کار طول کشیده که دربردارنده‌ی 9 داستان براساس زندگی این شهیدان است.

حسن احمدی برای نگارش کتاب در خواب های دیگران، به دیدار هر 9 خانواده رفته و پای سخنان خانواده‌ها، همسران و فرزندان شهیدان نشسته است. این خانواده‌ها در تهران و حومه‌‌ی آن‌ زندگی می‌کردند و خانواده‌ی یکی از شهیدان هم در اندیمشک بود.

هدف نویسنده از نوشتن این داستان‌ها، معرفی و شناساندن اشخاصی است که در طول هشت سال جنگ تحمیلی با دشمنان به مبارزه پرداختند و از همه چیزشان حتی جان خود گذشتند. انسان‌هایی کاملاً بی‌ادعا و شریف که زندگی و کارهای هر کدام درسی برای فرزندان امروزی است.
کتاب در خواب های دیگران به قلم حسن احمدی در انتشارات سوره مهر چاپ و منتشر شده است.

می‌پرسم: «از کار آقا سید نگفتید. کجا کار می کردند؟» می‌گوید: «همان شرکت سیمان شمال. تازه سر کار رفته بود که به خواستگاری من آمد. رسمی نبود. وقتی می خواست به جبهه برود از من پرسید راضی به رفتنش هستم؟ من توی کاغذ برایش این رضایت را با دستخط خودم نوشتم. دوست و همکارش، آقای حسین شکاری می گفت با دیدن این نامه در اتاق سید زیر شیشه میزش بارها به او احسنت گفته بود.
گفته بود آفرین به همسری که داری. سید به آقای شکاری گفته بود برای این نامه را زیر شیشه گذاشتم که نگویند اول زندگی اش گذاشت رفت جبهه و خانواده اش راضی نبودند!
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما