loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

غزه در بحران

ناشر ثالث

نویسنده نوام چامسکی

مترجم محسن عسکری جهقی

سال نشر : 1397

تعداد صفحات : 294

چاپ تمام شده ؛ درصورت چاپ مجدد به من اطلاع بده notify me

معرفی کتاب

کتاب غزه در بحران، اثری نوشته ی نوام چامسکی است که توسط نشر ثالث منتشر شد.

کتاب حاضر در حوزه ادبیات مقاومت فلسطین نگاشته شده و دربردارندۀ مقالات و مصاحبه های نوام چامسکی و ایلان پاپه در زمینۀ مناقشۀ فلسطین و اسرائیل است که با روایت ارائه شده از سوی دولت اسرائیل در این زمینه، تفاوت های بسیاری دارد و به مخاطب کمک می کند که از منظر تازه ای به این موضوع نگاه کند.

نوار غزه کمی بیش از دو درصد کل اراضی فلسطین است اما در اخبار ، رسانه ها و در یورش های بی رحمانه اسرائیل به این ناحیه ، مانند قتل عام گسترده ای که ژانویه 2009 روی داد ، و به طور کلی هرجا که نامی از نوار غزه به میان می آید ، هیچ گاه به این نکته ظریف اشاره نمی شود .
نوار غزه آن قدر کوچک است که در گذشته هرگز جدای از سایر اراضی فلسطین دیده نمی شد.
باریکه غزه به لحاظ موقعیت جغرافیایی بسیار حیاتی و دریچه دریایی ورود فلسطین به دیگر نقاط جهان بوده و هست ، به همین دلیل سبک زندگی در این شهر بسیار منعطف تر و جهانی تر از دیگر بخش های کشور رشد کرد .
البته سایر جوامعی هم که در عصر جدید در مدیترانه شرقی گذرگاه کشور خود با سایر بلادند وضعیتی مشابه وضعیت غزه دارند و زندگی در آن شهرها سبک منعطف تری دارد .
این منطقه به واسطه نزدکی با دریا و برخورداری از مرز دریایی با مصر و لبنان بسیار آباد بود و روزگار بسیار پررونقی را تجربه می کرد تا این که اجرای پروژه های پاکسازی نژادی اسرائیل در 1948 روند زندگی را در این شهر مختل کرد و نهایت به نابودی کشاند
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما