160,000
تومان
10 ٪
144,000
تومان
افزودن به سبد خرید

محرمانه های روابط ایران و سوریه

به همراه صورت جلسات منتشر نشده دیدارهای سران سیاسی و امنیتی اسران با روسای جمهور و مقامات سیاسی و امنیتی منطقه

دسته بندی: فرهنگ پایداری فلسطین، لبنان، سوریه و یمن

ناشر: شهید کاظمی

نویسنده: عبدالحلیم خدام

سال نشر: 1402

تعداد صفحات: 653

3
امتیاز
1
نفر
5 از 5
فروش پیامکی این محصول
معرفی کتاب
مشخصات
نظرات کاربران
بریده های انتخابی شما

معرفی کتاب

کتاب محرمانه های روابط ایران و سوریه نوشته عبدالحلیم خدام و با ترجمه وحید خضاب در انتشارات شهید کاظمی منتشر شده است.
کتاب "محرمانه های روابط ایران و سوریه" روایتی است از عبدالحلیم خدام، وزیر خارجه و معاون رئیس جمهور سوریه که در حال حاضر به فرانسه پناهنده شده است. همچنین همراه این کتاب صورت جلسات منتشر نشده دیدارهای سران سیاسی و امتیتی ایران با روسای جمهور و مقامات سیاسی و امنیتی منطقه نیز قرار گرفته است.

عبدالحلیم خدام سیاستمدار سنی مذهب سوری، از نوجوانی به حزب بعث سوریه پیوست و به مرور تبدیل به یکی از مهم ترین شخصیت های این حزب شد. او در دوران حکومت حافظ اسد ابتدا به وزارت خارجه رسید و 14 سال در این سمت خدمت کرد. او از سال 1984 به بعد هم معاون رئیس جمهور تبدیل به مرد شماره دو نظام سوریه شد.
با انتخاب بشار اسد به جانشینی پدر خدام همچنان جایگاه خود را به عنوان معاون رئیس جمهور حفظ کرد. اما به مرور با نظام سیاسی کشور دچار اختلاف شد و ابتدا در ژوئن 2005 (خرداد 1384 ) از منصب معاونت رئیس جمهور کنار گذاشته شد و 7 ماه بعد در انتهای دسامبر 2005 ( دی 1384 ) باخروج از کشور، از نظام سیاسی سوریه اعلام« جدایی» کرد.
کتاب حاظر، نوشته چنین شخصیت است. خدام اینکتاب را نه در زمان حضورش در روسیه، بلکه 4 سال پس از جدایی از نظام نوشته است. امر دیگری که این کتاب را کاملا بی نظیر می سازد دسترسی هایی است که خدام به اسناد محرمانه کشور و صورت جلسه دیدار های سیاسی و امنیتی سوری ها باطرف های خارجی ( از جمله با ایرانی ها، عراقی ها، سعودی ها، کویتی ها و...) داشته است و به نظر می رسد بعد از جدایی از نظام و خروج از سوریه، رونوشتی از این اسناد را با خود به فرانسه برده باشد چرا بخش زیادی از صفحات کتاب حاضر را، صورت جلسات دیدار های خود او با اطراف های ایرانی ( یا دیگر طرف های منطقه ای ) و همچنین صورتجلسات برخی دیدارهای مهم مسئولان دیگر سوری با مسئولین کشور های دیگر تشکیل می دهد.

اطلاعات کتاب

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام

برای ثبت بریده ای از کتاب لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام