230,000
تومان
5 ٪
218,500
تومان
افزودن به سبد خرید

تاریخ ایران پس از انقلاب اسلامی - جلد هفتم: پیروزی های بزرگ

دسته بندی: تاریخ ایران

ناشر: مرکز اسناد انقلاب اسلامی

نویسنده: غلامرضا بهداروندیانی

سال نشر: 1401

تعداد صفحات: 523

فروش پیامکی این محصول
معرفی کتاب
گزیده کتاب
مشخصات
نظرات کاربران
بریده های انتخابی شما

معرفی کتاب

ریاست­ جمهوری آیت­ الله خامنه ­ای آغاز دوره ­ای جدید برای گام‌ نهادن به سوی ثبات و توسعه­ ی محسوب می‌شد و هم زمان راهبردی جدید نیز در جبهه ­های جنگ طراحی شده بود. فضای جدیدِ شکل‌ گرفته و همسویی و هماهنگی چشم ­نوازِ مقامات دولتی و مردم انقلابی، پیروزی­ های بزرگ نیروهای انقلابی و شکست گسترده­ ی جریان ضد انقلاب را به ارمغان آورد.
جلد هفتم از مجموعه کتاب تاریخ ایران پس از انقلاب اسلامی به بررسی این دوره می پردازد و از پیروزی های بزرگ این برهه تاریخی روایت می کند.
کتاب تاریخ ایران پس از انقلاب اسلامی - جلد هفتم: پیروزی های بزرگ نوشته غلامرضا بهداروند یانی است و در انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده است.

گزیده کتاب

ریاست­ جمهوری آیت­ الله خامنه ­ای آغاز دوره ­ای جدید برای گام‌ نهادن به سوی ثبات و توسعه­ ی محسوب می‌شد و هم زمان راهبردی جدید نیز در جبهه ­های جنگ طراحی شده بود. فضای جدیدِ شکل‌ گرفته و همسویی و هماهنگی چشم ­نوازِ مقامات دولتی و مردم انقلابی، پیروزی­های بزرگ نیروهای انقلابی و شکست گسترده­ ی جریان ضد انقلاب را به ارمغان آورد.
شکست «اتحادیه‌ی کمونیست ­های ایران» در آمل در 6 بهمن 1360، انهدام پایگاه مرکزی «سازمان مجاهدین خلق» در 19 بهمن 1360 و خنثی ­سازی کودتای صادق قطب ­زاده با بازداشت وی در 17 فروردین 1361، برخی از مهم‌ترین وقایع کشور در این برهه بود.
همچنین تحولات جنگ تحمیلی و پیروزی­های بزرگ رزمندگان و پاسداران انقلاب اسلامی، به‌ویژه آزادسازی بستان در عملیات «طریق‌القدس» و آزادسازی خرمشهر در عملیات «بیت­ المقدس»، یأس و اضطراب شدید نظام سلطه و متحدان منطقه­ای آن را موجب شد.

اطلاعات کتاب

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام

برای ثبت بریده ای از کتاب لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام