38,000
تومان
5 ٪
36,100
تومان
افزودن به سبد خرید

سرود کریسمس (افق / وزیری)

دسته بندی: رمان و داستان کوتاه

ناشر: افق

نویسنده: چارلز دیکنز

سال نشر: 1383

تعداد صفحات: 57

امتیاز
1
نفر
5 از 5
فروش پیامکی این محصول
معرفی کتاب
گزیده کتاب
مشخصات
نظرات کاربران
بریده های انتخابی شما

معرفی کتاب

اسکروچ، پیرمردی ثروتمند و سخت‌دل، در آستانه‌ی سال نو که شهر غرق در شادی است، خودش را در تنهایی خود زندانی کرده است. ناگهان شب‌ها اشباحی به سراغش می‌آیند و اسکروچ تودار و منزوی نمی‌داند که چه آینده‌ای در انتظار اوست.

سرود کریسمس در کریسمس 1843 منتشر شد و بلافاصله شش هزار نسخه از آن به فروش رسید.
چارلز دیکنز در این اثر با تخیلی بی‌مرز، چارچوب‌های زمان را در هم می‌شکند و رمانی حس‌برانگیز می‌آفریند.

گزیده کتاب

روح گفت: «سه تا روح به دیدنت می‌آیند. اولی فردا، وقتی زنگ کلیسا ساعت یک بعد از نیمه‌شب را اعلام کرد می‌آید. دومی شب بعدش در همین ساعت، و سومی هم شب سوم وقتی ساعت، نیمه‌شب را اعلام کرد. تو دیگر مرا نمی‌بینی، اما سعی کن حرف‌هایم را یادت نرود.»
روح، پارچه‌ی رومیزی را برداشت و دور سرش بست. بعد عقب‌عقب رفت و از اسکروج دور شد. هر قدمی که برمی‌داشت، پنجره کمی بیشتر باز می‌شد. وقتی به پنجره رسید، پنجره کاملاً باز بود. اسکروج شنید که از بیرون صدای گریه و ناله و فریاد می‌آید. روح لحظاتی به صداهای بیرون گوش کرد و بعد خودش هم شروع به نالیدن کرد و از پنجره بیرون رفت و در تاریکی شب گم شد.
اسکروج، دنبال او به‌طرف پنجره رفت و به بیرون نگاه کرد. در آسمان انبوهی از ارواح را دید که این‌طرف و آن‌طرف سرگردانند و گریه می‌کنند و می‌روند. هر کدام از آن‌ها مثل مارلی، زنجیری به دست و پا داشتند. بعضی از آن‌ها را اسکروج می‌شناخت. همگی گریه می‌کردند، چون خیلی دلشان می‌خواست به مردان و زنان آشنایشان کمک کنند، اما نمی‌توانستند.
به زودی ارواح در میان مه گم شدند و صداهایشان خاموش شد. دوباره همه‌چیز مثل موقعی شد که اسکروج تازه به خانه آمده بود.
اسکروج پنجره را بست. بعد رفت و سری به درِ منزلش زد. مثل اولش قفل بود. سعی کرد بگوید: «چه مزخرفاتی!» اما نگفت. بعد بدون اینکه لباس‌هایش را درآورد، خودش را روی تخت انداخت و به خواب رفت.

اطلاعات کتاب

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام

برای ثبت بریده ای از کتاب لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام